Kolejna nominacja. Kontuzja przerwała marzenia o ćwierćfinale igrzysk w Londynie

W dziesiątce nominowanych na najlepszego sportowca 2012 roku województwa podlaskiego są dwie pary badmintonistów. Debel SKB Litpol-Malow Suwałki Adam Cwalina i Michał Łogosz miał pecha na igrzyskach w Londynie, ale także i kilka udanych startów w innych ważnych imprezach.
Najpierw była walka o punkty rankingu światowego, na podstawie którego przyznawane są miejsca w turnieju olimpijskim. A w przypadku Łogosza i Cwaliny nie było to łatwe, gdyż pierwszy z nich zmagał się z kontuzją i badmintoniści musieli odpuścić kilka turniejów. Po drodze były mistrzostwa Europy w Szwecji, gdzie debel został sklasyfikowany na miejscach 5.-8.

Zmagania olimpijskie Łogosz/Cwalina rozpoczęli od przegranej z Koreańczykami, a w drugim meczu grupowym zmierzyli się z parą z Tajlandii. W trzecim, decydującym secie tego spotkania przy stanie 17:15 dla rywali mecz został przerwany, gdyż Łogosz doznał groźnej kontuzji. Po zerwanym ścięgnie Achillesa 35-letni zawodnik musiał przejść długą rehabilitację.

Ze zmagań poza granicami Polski należy jeszcze odnotować trzecie miejsce na silnie obsadzonych turnieju w Finlandii.

Na krajowych kortach debel SKB w ubiegłym roku dominował. W indywidualnych mistrzostwach Polski zajął pierwsze miejsce, a także Łogosz i Cwalina byli najlepszymi zawodnikami swego klubu, który wygrał drużynowe mistrzostwo Polski.

Wśród nominowanych z badmintonistów jest jeszcze mikst Nadia Zięba/Robert Mateusiak z Hubala Białystok. Które miejsca w XVII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej zajmą przedstawiciele tej dyscypliny, dowiemy się 2 lutego, gdy zostaną ogłoszone wyniki. Wtedy też poznamy zwycięzców w kategoriach najlepszy trener, trener i zawodnik w grach zespołowych oraz nadzieja olimpijska.