Historyczny mikst w gronie nominowanych

Nadia Zięba i Robert Mateusiak, w 2012 roku zdobywając mistrzostwo Europy, odnieśli największy sukces w historii polskiego badmintona. Które miejsce ten wynik da im w XVII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej na najlepszego sportowca w województwie podlaskim, zostanie ogłoszone 2 lutego.
Historyczny wynik mikst Hubala Białystok odniósł w Szwecji. Polacy nie mieli sobie równych i kolejno pokonywali mocne europejskie pary. W finale okazali się lepsi od Duńczyków i po raz pierwszy w historii tej dyscypliny zdobyli dla Polski złoty medal mistrzostw Europy.

Z kolei na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie najlepszy polski mikst był bliski awansu do półfinału. Najpierw w grach grupowych 36-letni Mateusiak i 28-letnia Zięba pokonali Japończyków i Kanadyjczyków, a przegrali z parą duńską. Ta porażka zaważyła na tym, że w walce o awans do strefy medalowej nasza para musiała zmierzyć się z faworyzowanym mikstem z Chin (numer dwa w rankingu światowym). Pierwszego seta Zięba z Mateusiakiem wygrali, drugiego przegrali, w trzecim prowadzili już 16:12, a później mieli lotkę meczową. Ostatecznie nie dali rady pokonać rywali. Udział w igrzyskach zakończyli tak jak cztery lata temu, na ćwierćfinale.

Wyniki rankingu zostaną ogłoszone 2 lutego na gali w hotelu Gołębiewski. Oprócz najlepszego sportowca dowiemy się, kto wygrał w kategorii najlepszy trener, najlepszy zawodnik i trener w grach zespołowych, a także kto został nadzieją olimpijską.