Łukasz Parszczyński. Pokazał się w mistrzostwach Europy, zadebiutował na igrzyskach

Łukasz Parszczyński z Podlasia Białystok w ubiegłym roku startował na dwóch najważniejszych imprezach lekkoatletów. Zawodnik specjalizujący się w biegu na 3000 metrów z przeszkodami jest wśród nominowanych na najlepszego sportowca województwa podlaskiego w 2012 roku.
Parszczyński już od kilku sezonów w biegu na 3000 metrów w kraju jest najlepszy. W 2012 roku potwierdził to, zdobywając tytuł mistrza Polski na tym dystansie. Na mistrzostwach krajowych dołożył jeszcze brąz na 1500 metrów. 27-letni zawodnik dosyć szybko uporał się z minimum na igrzyska olimpijskie, co pozwoliło mu spokojnie startować w kolejnych imprezach. W mistrzostwach Europy w Helsinkach uplasował się na piątym miejscu, ale najważniejsze były przecież sierpniowe igrzyska. Start w Londynie zakończył na biegu eliminacyjnym z czasem 8:30,08 min.

Wyniki rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej poznamy 2 lutego podczas Wielkiej Gali Olimpijskiej w hotelu Gołębiewski. Wtedy też zostaną ogłoszeni zwycięzcy w kategoriach: najlepszy trener, najlepszy zawodnik i trener w grach zespołowych oraz nadzieja olimpijska.