Najmłodsza okazała się najlepsza. Diana Sokołowska nominowana

Pływaczka Juvenii Białystok Diana Sokołowska była najmłodszą zawodniczką w całej reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. 16-latka jest w dziesiątce nominowanych na najlepszego sportowca w województwie podlaskim w 2012 roku.
Do Londynu Sokołowska jechała jako rezerwowa sztafety 4x200 metrów. Po słabych występach indywidualnych ze startu w sztafecie zrezygnowała Otylia Jędrzejczak i tym samym było miejsce dla nastolatki z Białegostoku. Sokołowska swoją szansę wykorzystała, gdyż miała najlepszy czas ze wszystkich Polek biorących udział w sztafecie. Polska została sklasyfikowana na 16. miejscu.

Kwalifikację do kadry olimpijskiej Sokołowska wywalczyła między innymi dobrym startem na seniorskich mistrzostwach Polski, gdzie zajęła trzecie miejsca na 100 i 200 metrów stylem dowolnym. Wśród juniorów największym osiągnięciem była piąta lokata na 200 metrów stylem dowolnym w mistrzostwach Europy w Antwerpii.

Najlepszą piątkę sportowców rankingu poznamy 2 lutego, gdy zostaną ogłoszone wyniki podczas Podlaskiej Gali Olimpijskiej. Wtedy też dowiemy się kto wygrał w pozostałych kategoriach: najlepszy trener, zawodnik i trener w grach zespołowych oraz kto został nadzieją olimpijską.