Juniorzy Juvenii Białystok w czołówce zawodów w Petersburgu

W zakończonych w niedzielę w rosyjskim Petersburgu zawodach z cyklu Evo Cup łyżwiarze Juvenii ścigali się z zawodnikami z Rosji, Białorusi, Ukrainy i innych polskich klubów. Magdalena Warakomska i Wojciech Kamieński wygrali klasyfikację generalną swojej grupy wiekowej
Wśród juniorek B (zawodniczki urodzone między 1 lipcem 1995 r. a 30 czerwcem 1997 r.) w klasyfikacji generalnej zwyciężyła Magdalena Warakomska (Juvenia Białystok), która była również najlepsza na poszczególnych dystansach: 500, 1000 i 1500 metrów. Pierwsze miejsce wywalczył też jej kolega klubowy Wojciech Kamieński (500 m - 10. lokata, 1000 m - 1., 1500 m. - 1.) występujący w tej samej grupie wiekowej chłopców, a drugi był inny łyżwiarz Juvenii Rafał Kiluk (500 m - 2., 1000 m - 3., 1500 m. - 2.).

Adrianna Ciwoniuk (Juvenia) w połączonej kategorii najstarszych juniorek i seniorek zajęła trzecie miejsce w ogólnym podsumowaniu zawodów w Petersburgu (500 m - 4. lokata, 1000 m - 3., 1500 m - 2.). Także na trzeciej pozycji w klasyfikacji generalnej juniorów A (zawodnicy urodzeni między 1 lipca 1993 r. a 30 czerwca 1995 r.) uplasował się Jakub Korolczuk (Juvenia, 500 m - 1., 1000 m - 7., 1500 m. - 3.). Wygrał ją Rafał Grycner ze Stoczniowca Gdańsk. W rywalizacji seniorów Wojciech Kraśnicki zajął czwartą lokatę. W biegu na 500 metrów został sklasyfikowany na ósmym miejscu, na 1000 metrów był drugi, a na dystansie 1500 metrów zajął szóstą lokatę.

W zawodach w Petersburgu nie startowali łyżwiarze Juvenii, którzy uczestniczyli w ubiegłym tygodniu w mistrzostwach Europy w Szwecji. Część polskiej reprezentacji w short-tracku - Paula Bzura, Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Bartosz Konopko (wszyscy Juvenia) oraz Aida Bella i Marta Wócik (AZS Opole) - wystąpi w rozpoczynających się w piątek kolejnych zawodach Pucharu Świata w Soczi.