Tomasz Hajto, trener Jagiellonii, wśród nominowanych

Tomasz Hajto, trener Jagiellonii Białystok, jest w gronie nominowanych w XVII Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej. Ogłoszenie wyników w sobotę na gali w hotelu Gołębiewskim. Wtedy też poznamy zwycięzców w kategorii: nadzieja olimpijska, najlepszy sportowiec, trener, sportowiec w grach zespołowych
Tomasz Hajto (piłka nożna, Jagiellonia Białystok)

Jagiellonia jest pierwszym klubem, w którym w roli szkoleniowca pracuje Tomasz Hajto. Wybitny reprezentant Polski początków nie miał łatwych. Ostatecznie zespół z Białegostoku poprzedni sezon zakończył na dziesiątym miejscu w tabeli. Również jesienią drużyna prowadzona przez 41-letniego trener miała słabsze momenty. Jednak Tomasz Hajto dokonał tego, co nie udało się jego poprzednikom. Piłkarze Jagiellonii w końcu z wyjazdów przestali wracać jak turyści. Jesienią białostoczanie nie przegrali żadnego spotkania na obcym stadionie. Co więcej, po raz pierwszy w historii wygrali w Warszawie z Legią i w Poznaniu z Lechem. Wspomnieć można też mecz we Wrocławiu, w którym przegrywali już 0:3 i grali w osłabieniu, a mimo to potrafili doprowadzić do remisu.

Należy mieć nadzieje, że wiosną białostoczanie pod wodza Tomasza Hajty nie tylko będą dobrze spisywać się na wyjazdach, ale dołożą jeszcze do tego wygrane na własnym stadionie.