Ślepsk Suwałki kontra starzy znajomi z Wyszkowa

Ślepsk Suwałki zmierzy się w sobotę (godz. 17) we własnej hali z Camperem Wyszków, czwartym zespołem tabeli I ligi. - Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy się bać, choć Camper gra na miarę Czarnych czy BBTS-u Bielsko-Biała - mówi trener suwalskiej drużyny, Tomasz Wasilkowski
Z drużyną tą suwalscy siatkarze grali już w tym sezonie dwukrotnie. W październiku zwyciężyli w Pucharze Polski po tie-breaku, zaś na początku listopada w spotkaniu ligowym ulegli Camperowi w Wyszkowie 1:3. W kadrze przeciwnika jest czterech byłych siatkarzy Ślepska: Łukasz Kaczorowski, Sebastian Wójcik, Maciej Główczyński i Tomasz Knasiecki. Mecz w hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach zapowiada się więc jako pojedynek starych znajomych.

- Camper bardzo się jednak zmienił w porównaniu z jesienią; teraz to jeszcze mocniejsza ekipa z potencjałem porównywalnym do wicelidera, Czarnych Radom - mówi szkoleniowiec suwalskiej drużyny, Tomasz Wasilkowski. - Zespół z Wyszkowa został wzmocniony środkowym Waldemarem Świrydowiczem i przyjmującym Kamilem Kacprzakiem. Ten pierwszy był wyróżniającym się siatkarzem w PlusLidze (grał w ubiegłym sezonie w Lotosie Treflu Gdańsk). Uważam, że jest on jednym z najlepszych środkowych w I lidze.

Siatkarze Ślepska powinni wyjść w sobotę na parkiet podwójnie umotywowani. Na siedem kolejek do końca rundy zasadniczej zespół potrzebuje punktów, żeby pozostać w czołowej ósemce tabeli i awansować do fazy play-off. Dobry występ w sobotę zatarłby również złe wrażenie z poprzedniego ligowego meczu, w którym suwałczanie przegrali w Poznaniu 1:3 z przedostatnią drużyną ligi, AZS-em UAM.

- Zawodnik zbyt zmotywowany usztywnia się - odpowiada trener Ślepska. - Jeśli moi podopieczni będą "za dużo chcieli", to nic z tego nie wyjdzie. Muszą robić swoje, choć czasami mają z tym trochę problemów.

Camper Wyszków zajmuje czwartą pozycję w tabeli i ma nad gospodarzami sobotniego pojedynku sześć punktów przewagi. Mimo że Ślepsk Suwałki nie jest faworytem, powalczy z Camperem o zwycięstwo za trzy punkty. Szkoleniowiec suwalskiego zespołu wyklucza asekuracyjne podejście do meczu.

- Nie wyobrażam sobie, że moglibyśmy bać się Campera, choć zespół ten gra na miarę Czarnych czy BBTS-u Bielsko-Biała - stwierdza Tomasz Wasilkowski. - Szanujemy jego wartość, znamy dobrą grę siatkarzy z Wyszkowa, ale rzucimy przeciw nim wszystko, co mamy najlepsze. W siatkówce nie da się grać asekuracyjnie. Nie ma remisów. Kiedy zakłada się walkę o utrzymanie, to się spada, a jak próbuje się osiągnąć jak najwyższe miejsca, to w najgorszym wypadku ląduje się w środku tabeli. Tak samo, gdy bierze się w ciemno tylko punkt, to po meczu zostaje się z niczym. Musimy więc walczyć o zwycięstwo z pełną determinacją, której zabrakło nam w ostatnim spotkaniu w Poznaniu.

Program 16. kolejki

Sobota: Ślepsk Suwałki - Camper Wyszków (godz. 17), MKS Banimex Będzin - AZS UAM Poznań (17), BBTS Bielsko-Biała - UMKS Kęczanin Kęty (17), KPS Jadar Siedlce - RCS Czarni Radom (18).

Niedziela: MCKiS Energetyk Jaworzno - Stal AZS PWSZ Nysa (godz. 17).

Poniedziałek: Energa Pekpol Ostrołęka - MKS Cuprum Mundo Lubin (godz. 18).

Tabela I ligi

1. BBTS Bielsko-Biała153439:19
2. Czarni Radom153236:18
3. Cuprum Mundo Lubin152737:29
4. Camper Wyszków152735:29
5. Pekpol Ostrołęka152635:28
6. MKS Banimex Będzin152532:28
7. Stal AZS PWSZ Nysa152332:31
8. Ślepsk Suwałki152128:29
9. Kęczanin Kęty152128:31
10. Jadar Siedlce152027:32
11. AZS UAM Poznań15920:41
12. Energetyk Jaworzno1558:42
Osiem najlepszych drużyn w tabeli zagra w fazie play-off o mistrzostwo I ligi. Cztery ostatnie drużyny po rundzie zasadniczej będą walczyć o utrzymanie.