Ślepsk wygrał w Suwałkach z Camperem Wyszków 3:0

W sobotę drużyna Ślepska Suwałki pokonała we własnej hali czwarty zespół tabeli I ligi siatkarzy, Camper Wyszków, 3:0
Na sześć kolejek przed zakończeniem rundy zasadniczej zespół Ślepska wywalczył cenne zwycięstwo za trzy punkty w spotkaniu z Camperem Wyszków, które z optymizmem pozwala myśleć o zajęciu przez siatkarzy z Suwałk miejsca w czołowej ósemce tabeli I ligi po rundzie zasadniczej i o awansie do fazy play-off.

Początek pierwszego seta był wymianą punkt za punkt. Od remisu 8:8 siatkarze Ślepska zagrali jednak skuteczniej od gości i wypracowali sobie przewagę trzech "oczek": Po krótkiej Mariusza Schamlewskiego gospodarze prowadzili 12:9 i kontrolowali przebieg seta aż do jego zwycięskiego końca - 25:20.

W drugiej odsłonie spotkania Ślepsk poszedł za ciosem. Choć jej początkowa faza znów była wyrównana, to od stanu 9:9 gospodarze sukcesywnie zdobywali punkty, a siatkarze Campera zupełnie "stanęli". Kiedy Adrian Buchowski wyprowadził suwałczan na pięciopunktowe prowadzenie 19:14, można było podejrzewać, że także w tym secie siatkarze z Wyszkowa nie będą groźni. Ostatecznie Ślepsk wygrał partię 25:17.

W trzecim secie przebudził się Camper, prowadził 10:8 i 12:9, lecz drużyna Ślepska uparła się, aby już po tej partii zakończyć mecz. Suwalski zespół dogonił gości przed decydującą fazą pojedynku. Było 18:18. Kiedy Schamlewski z Buchowskim zablokowali wyszkowian i wyprowadzili Ślepsk na prowadzenie 20:19, trener Campera, Jan Such, poprosił o czas. Po krótkiej przerwie obie drużyny za wszelką cenę chciały odnieść zwycięstwo w trzecim secie. Udało się to gospodarzom, m.in. dzięki punktowym akcjom w końcówce Jakuba Peszki. Ślepsk pokonał zespół z Wyszkowa 3:0, a nagrodę najbardziej wartościowego zawodnika meczu odebrał suwalski rozgrywający, Łukasz Jurkojć.

Ślepsk Suwałki - Camper Wyszków 3:0

Sety: 25:20, 25:17, 26:24.

Ślepsk: Schamlewski, Winnik, Skrzypkowski, Ratajczak, Jurkojć, Buchowski i Dembiec (libero) oraz Peszko.

Pozostałe spotkania 16. kolejki

Sobota: MKS Banimex Będzin - AZS UAM Poznań (17), BBTS Bielsko-Biała - UMKS Kęczanin Kęty (17), KPS Jadar Siedlce - RCS Czarni Radom (18).

Niedziela: MCKiS Energetyk Jaworzno - Stal AZS PWSZ Nysa (godz. 17).

Poniedziałek: Energa Pekpol Ostrołęka - MKS Cuprum Mundo Lubin (godz. 18).