Sprawdzian lekkoatletów w Spale. Walka o minimum. Rekord życiowy

Lekkoatleci z województwa podlaskiego trenujący w Spale wzięli udział w mityngu kontrolnym.
O minimum na halowe mistrzostwa Europy w biegu na 800 metrów stara się Anna Rostkowska z Athletics Jakać Młoda. Przed tygodniem także w Spale uzyskała 2:03,67 min, co jest rezultatem gorszym o 0,07 s od minimum. W sobotę poszło jej gorzej, bo miała 2:04,56 min.

W biegu na 1500 metrów rywalizowało dwóch zawodników Podlasia. Wygrał Damian Roszko - 3,47:82 min, a Łukasz Parszczyński z czasem 3:48,29 min zajął trzecie miejsce.

Rekord życiowy w trójskoku poprawił z kolei Marcin Dudek z Podlasia. Teraz najlepszy wynik zawodnika to 15,21 m, a dało mu to drugą lokatę.

Pod nieobecność Kamila Kryńskiego (startował na mityngu w Gandawie) ze sprinterów Podlasia najlepiej wypadł Kamil Supiński, który na 60 metrów był czwarty - 6,83 s. Grzegorz Kossakowski zajął siódme miejsce - 7,08 s. (w eliminacjach uzyskał 7,06 s). Na 200 metrów Kossakowski miał 22,34 s, a Grzegorz Kakareko z Juvenii Białystok 22,59 s. Łukasz Wilamowski z Podlasia 400 metrów przebiegł w czasie 48,54 s.

Wśród sprinterek Monika Dmochowska z Podlasia w finale A była siódma - 7,86 s. Zawodniczka ta w eliminacjach poprawiła rekord życiowy - 7,84 s. Z kolei Martyna Rutkowska, także Podlasie, zajęła drugie miejsce w finale B - 7,85 s.

Druga w skoku w dal była Karolina Markiewicz z Podlasia 5,62 m. Z kolei w skoku wzwyż zawodnik białostockiego klubu Piotr Milewski był trzeci - 205 cm.