Sport.pl

III liga siatkówki. Mikolo Sokółka - Sprint Płociczno-Tartak 0:3

W zaległym spotkaniu piątej kolejki III ligi siatkówki zespół Mikolo Sokółka przegrał w niedzielę we własnej hali ze Sprintem Płociczno-Tartak 0:3
Po niedzielnym zwycięstwie nad Mikolo, Sprint awansował na drugie miejsce w tabeli III ligi, zrównując się punktami z liderem, Żubrem Białowieża.

- Zagraliśmy w Sokółce poprawnie i taktycznie zrealizowaliśmy założenia przedmeczowe - ocenia Marek Klimaszewski, prezes klubu i trener siatkarzy Sprintu Płociczno-Tartak. - Odnieśliśmy zwycięstwo, cały czas kontrolując przebieg spotkania.

Do zakończenia rozgrywek III ligi na szczeblu województwa pozostały trzy tury meczów. Następna odbędzie się 17 lutego. Wcześniej (10 lutego, godz. 15) Sprint na wyjeździe zmierzy się z Żubrem w zaległym pojedynku z 20 stycznia. Wszystko wskazuje na to, że właśnie drużyny z Białowieży i Płociczna-Tartaku, a także BAS Białystok będą walczyły o dwa pierwsze miejsca w tabeli, które dają prawo gry w barażowych turniejach z najlepszymi zespołami z innych województw o awans do II ligi.

- Sportowo jesteśmy przygotowani na walkę o awans do wyższej klasy rozgrywkowej i nie ukrywamy, że naszym celem są baraże. Problem jest taki, że związek nie określił jeszcze, kto będzie gospodarzem turniejów o wejście do II ligi. Jeżeli byłoby nim województwo podlaskie, to zrezygnujemy, bo łączy się to z dużymi nakładami finansowymi - tłumaczy Marek Klimaszewski.

UKS Mikolo Sokółka - UKS Sprint Płociczno-Tartak 0:3

Tabela III ligi1. Żubr TL Białowieża51013:8
2. Sprint Płociczno-Tartak51011:7
3. BAS Białystok5912:9
4. Mikolo Sokółka6710:14
5. Mlekpol Grajewo536:14
Dwa najlepsze zespoły podlaskiej grupy rozgrywek zagrają w turniejach barażowych, w których walczyć będą z drużynami z innych województw o awans do II ligi sezonu 2013/14.

Więcej o: