1/16 finału Pucharu Polski. Jeśli wygrają białostoczanie będzie sensacja

We wtorek występujący w I lidze futsaliści Elhurtu Heliosa zagrają w 1/16 finału Pucharu Polski w Białymstoku z Marwitem Toruń z ekstraklasy
Pucharowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18 w hali SP 49 przy ul. Armii Krajowej. Gospodarze, halowi piłkarze Elhurtu Heliosa Białystok, zajmują w tabeli I ligi szóstą pozycję, ale wciąż mają szansę, na cztery kolejki przed zakończeniem rundy zasadniczej, na awans do fazy play-off. Marwit Toruń to jedna z najlepszych w Polsce drużyn.

- Chcieliśmy, aby ten mecz odbył się w sobotę lub w niedzielę, ale ze względu na to, że trzech piłkarzy Marwitu zostało powołanych na zgrupowanie reprezentacji Polski [rozpoczyna się w czwartek - red.], małe święto futsalu w Białymstoku czeka nas we wtorek - tłumaczy prezes białostockiego klubu Leszek Łuckiewicz. - Jeśli wygramy, to nie będzie to niespodzianka, lecz sensacja. Marwit przyjedzie w najsilniejszym składzie.

W zespole gości, zajmującym po 16. kolejkach ekstraklasy trzecie miejsce w tabeli, powinni więc zagrać piłkarze powołani na towarzyski dwumecz reprezentacji z Ukrainą (10-11 lutego we Lwowie): Maciej Foltyn, Daniel Lebiedziński i Michał Wojciechowski.

- To będzie dobra lekcja futsalu dla nas i coś fajnego dla kibiców - mówi Dariusz Gołdowski, szkoleniowiec Elhurtu Heliosa Białystok. - Chcemy sprawdzić swoje umiejętności, a może nawet sprawić niespodziankę, która dodałaby nam wiary w siebie przed kolejnymi meczami w I lidze.

1/16 finału Pucharu Polski w futsalu

25 stycznia: Mściwoj Kartuzy - Red Devils Chojnice 4:0.

26 stycznia: UKS Jedynka Busko-Zdrój - AZS UŚ Katowice 3:7.

27 stycznia: AZS UP Wrocław - Rekord Bielsko-Biała 0:13, Strzelec Gorzyczki - Gwiazda Ruda Śląska 5:9, UKS Futsal Ekom Nowiny - Clearex Chorzów 0:3, Vamos Gdańsk - Pogoń 04 Szczecin 1:3, Silesia Chorzów - Remedium Pyskowice 3:5, Constract Lubawa - AZS UG Gdańsk 1:6, Underdogs Olsztyn - Gatta Active Zduńska Wola 0:4.

5 lutego: Elhurt-Elmet Helios Białystok - Marwit Toruń (godz. 18, hala SP 49 przy ul. Armii Krajowej).

9 lutego: KS Auto Wicherek Oborniki - KS Gniezno, Mazovia Warszawa - KU AZS UW Warszawa.

16 lutego: Góral Tryńcza - MKF 99 Grajów.

Wolny los: Wisła Krakbet Kraków, Euromaster Głogów, GKS Tychy.