Bez niespodzianki w 1/16 finału Pucharu Polski

We wtorkowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski I-ligowy Elhurt Helios Białystok uległ 1:5 we własnej hali Marwitowi Toruń, trzeciej drużynie ekstraklasy futsalu, i odpadł z tych rozgrywek
W pierwszej połowie spotkania w Białymstoku goście przejęli inicjatywę i częściej byli przy piłce, ale bramki nie udało im się zdobyć z ataku pozycyjnego, lecz po kontrze. W 17. minucie wydawało się, że to Elhurt Helios obejmie prowadzenie. Białostoczanie nie wykorzystali jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem, po czym Marwit błyskawicznie skontrował i po strzale Michała Maciąga było 0:1. Dwie minuty później białostoczanie przegrywali 0:2. Przeciwnicy zdobyli gola po przejęciu piłki przed własnym polem karnym i szybkim ataku z kontry.

- Wychodząc na drugą połowę, postanowiliśmy powalczyć o jak najlepszy wynik i zagraliśmy bardziej ofensywnie - mówi Dariusz Gołdowski, szkoleniowiec Elhurtu Heliosa Białystok. - Dwie bramki w końcówce popsuły końcowy efekt. Wiadomo, że 1:3 to też niekorzystny rezultat, ale trochę milszy dla oka. Znamy wartość przeciwnika, to obecnie trzecia drużyna w tabeli ekstraklasy. Zagraliśmy ambitnie, nie udało się. Myślę jednak, że kibicom mecz się podobał.

W drugiej połowie Elhurt Helios przegrywał 0:3, kiedy bramkę po umiejętnym rozegraniu przez białostoczan rzutu wolnego zdobył Bartosz Łuckiewicz i wydawało się, że gospodarze będą w stanie nawiązać walkę z faworyzowanym Marwitem. Elhurt Helios miał swoje szanse, ale w dwóch ostatnich minutach spotkania został skarcony przez zespół ekstraklasy, w którego składzie występowali trzej piłkarze powołani na towarzyski dwumecz reprezentacji Polski z Ukrainą (10-11 lutego we Lwowie): Foltyn, Lebiedziński i Wojciechowski.

Następny mecz w I lidze Elhurt Helios rozegra na wyjeździe z Euromasterem Głogów (17 lutego).

Elhurt-Elmet Helios Białystok - Marwit Toruń 1:5 (0:2)

Strzelcy bramek: Łuckiewicz (32.) - Maciąg (17. i 28.), Demiszew (19.), Lebiedziński (38.), Niwiński (samobójcza - 39.).

Elhurt Helios: Pieciul (Matys) - Budźko, Koniczek, Łuckiewicz, Siuchno. Na zmiany wchodzili: Bochenek, Borowik, Kobeszko, Malinowski, Niwiński, Wiszowaty.

Marwit: Foltyn - Kończalski, Koretskyj, Lebiedziński, Wojciechowski. Na zmiany wchodzili: Demiszew, Maciąg, Szamotij, Szczepaniak.

1/16 finału Pucharu Polski w futsalu

25 stycznia: Mściwoj Kartuzy - Red Devils Chojnice 4:0.

26 stycznia: UKS Jedynka Busko-Zdrój - AZS UŚ Katowice 3:7. 27 stycznia: AZS UP Wrocław - Rekord Bielsko-Biała 0:13, Strzelec Gorzyczki - Gwiazda Ruda Śląska 5:9, UKS Futsal Ekom Nowiny - Clearex Chorzów 0:3, Vamos Gdańsk - Pogoń 04 Szczecin 1:3, Silesia Chorzów - Remedium Pyskowice 3:5, Constract Lubawa - AZS UG Gdańsk 1:6, Underdogs Olsztyn - Gatta Active Zduńska Wola 0:4.

5 lutego: Elhurt-Elmet Helios Białystok - Marwit Toruń 1:5.

9 lutego: KS Auto Wicherek Oborniki - KS Gniezno, Mazovia Warszawa - KU AZS UW Warszawa.

16 lutego: Góral Tryńcza - MKF 99 Grajów.

Wolny los: Wisła Krakbet Kraków, Euromaster Głogów, GKS Tychy.