Bez niespodzianki w 1/16 fina逝 Pucharu Polski

We wtorkowym meczu 1/16 fina逝 Pucharu Polski I-ligowy Elhurt Helios Bia造stok uleg 1:5 we w豉snej hali Marwitowi Toru, trzeciej dru篡nie ekstraklasy futsalu, i odpad z tych rozgrywek
W pierwszej po這wie spotkania w Bia造mstoku go軼ie przej瘭i inicjatyw i cz窷ciej byli przy pi販e, ale bramki nie uda這 im si zdoby z ataku pozycyjnego, lecz po kontrze. W 17. minucie wydawa這 si, 瞠 to Elhurt Helios obejmie prowadzenie. Bia這stoczanie nie wykorzystali jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem, po czym Marwit b造skawicznie skontrowa i po strzale Micha豉 Maci庵a by這 0:1. Dwie minuty p騧niej bia這stoczanie przegrywali 0:2. Przeciwnicy zdobyli gola po przej璚iu pi趾i przed w豉snym polem karnym i szybkim ataku z kontry.

- Wychodz帷 na drug po這w, postanowili鄉y powalczy o jak najlepszy wynik i zagrali鄉y bardziej ofensywnie - m闚i Dariusz Go責owski, szkoleniowiec Elhurtu Heliosa Bia造stok. - Dwie bramki w ko鎍闚ce popsu造 ko鎍owy efekt. Wiadomo, 瞠 1:3 to te niekorzystny rezultat, ale troch milszy dla oka. Znamy warto嗆 przeciwnika, to obecnie trzecia dru篡na w tabeli ekstraklasy. Zagrali鄉y ambitnie, nie uda這 si. My郵 jednak, 瞠 kibicom mecz si podoba.

W drugiej po這wie Elhurt Helios przegrywa 0:3, kiedy bramk po umiej皻nym rozegraniu przez bia這stoczan rzutu wolnego zdoby Bartosz ㄆckiewicz i wydawa這 si, 瞠 gospodarze b璠 w stanie nawi您a walk z faworyzowanym Marwitem. Elhurt Helios mia swoje szanse, ale w dw鏂h ostatnich minutach spotkania zosta skarcony przez zesp馧 ekstraklasy, w kt鏎ego sk豉dzie wyst瘼owali trzej pi趾arze powo豉ni na towarzyski dwumecz reprezentacji Polski z Ukrain (10-11 lutego we Lwowie): Foltyn, Lebiedzi雟ki i Wojciechowski.

Nast瘼ny mecz w I lidze Elhurt Helios rozegra na wyje寮zie z Euromasterem G這g闚 (17 lutego).

Elhurt-Elmet Helios Bia造stok - Marwit Toru 1:5 (0:2)

Strzelcy bramek: ㄆckiewicz (32.) - Maci庵 (17. i 28.), Demiszew (19.), Lebiedzi雟ki (38.), Niwi雟ki (samob鎩cza - 39.).

Elhurt Helios: Pieciul (Matys) - Bud嶔o, Koniczek, ㄆckiewicz, Siuchno. Na zmiany wchodzili: Bochenek, Borowik, Kobeszko, Malinowski, Niwi雟ki, Wiszowaty.

Marwit: Foltyn - Ko鎍zalski, Koretskyj, Lebiedzi雟ki, Wojciechowski. Na zmiany wchodzili: Demiszew, Maci庵, Szamotij, Szczepaniak.

1/16 fina逝 Pucharu Polski w futsalu

25 stycznia: M軼iwoj Kartuzy - Red Devils Chojnice 4:0.

26 stycznia: UKS Jedynka Busko-Zdr鎩 - AZS U Katowice 3:7. 27 stycznia: AZS UP Wroc豉w - Rekord Bielsko-Bia豉 0:13, Strzelec Gorzyczki - Gwiazda Ruda 奸御ka 5:9, UKS Futsal Ekom Nowiny - Clearex Chorz闚 0:3, Vamos Gda雟k - Pogo 04 Szczecin 1:3, Silesia Chorz闚 - Remedium Pyskowice 3:5, Constract Lubawa - AZS UG Gda雟k 1:6, Underdogs Olsztyn - Gatta Active Zdu雟ka Wola 0:4.

5 lutego: Elhurt-Elmet Helios Bia造stok - Marwit Toru 1:5.

9 lutego: KS Auto Wicherek Oborniki - KS Gniezno, Mazovia Warszawa - KU AZS UW Warszawa.

16 lutego: G鏎al Try鎍za - MKF 99 Graj闚.

Wolny los: Wis豉 Krakbet Krak闚, Euromaster G這g闚, GKS Tychy.