Mariusz Schamlewski, środkowy Ślepska: Nie powtarzajmy już, że stać nas na więcej. Udowodnijmy to na parkiecie

Siatkarze Ślepska zagrają w sobotę (godz. 17) trudny wyjazdowy mecz z zajmującymi drugie miejsce w tabeli I ligi Czarnymi Radom. - Punkty z wiceliderem można byłoby policzyć podwójnie - mówi Mariusz Schamlewski, środkowy zespołu z Suwałk
22-letni środkowy trafił przed rozpoczęciem sezonu do Ślepska z Siatkarza Wieluń, a wcześniej grał w II-ligowym MOS-ie Wola Warszawa. Od razu stał się zawodnikiem podstawowego składu suwalskiej drużyny, która w ostatniej kolejce pokonała 3:0 piąty zespół w tabeli, Camper Wyszków.

- Nie wpadliśmy w zachwyt, lecz doszliśmy do wniosku, że po prostu pokazaliśmy to, co potrafimy - mówi Mariusz Schamlewski. - To nie było jednak sto procent naszych możliwości. Wiedzieliśmy też, że w następnym meczu czeka nas jedno z najtrudniejszych spotkań. Czekamy na nie...

W sobotę przeciwnikami Ślepska będą zajmujący drugą pozycję siatkarze Czarnych Radom. Suwalska drużyna rywalizowała już z radomianami w tym sezonie dwukrotnie, przegrywając w listopadzie w lidze 0:3 i w grudniu w Pucharze Polski 1:3.

- Wcześniejszy z tych meczów oceniam jako spotkanie walki. To nie było tak, jak wskazuje wynik, że Czarni spakowali nas w godzinę. Jeśli chodzi o ich mocne strony, to stanowią drużynę jako całość. Nie traktujemy ich specjalnie, ale wiadomo, że punkty z wiceliderem można jakby liczyć podwójnie, a one w naszej sytuacji na pewno się przydadzą - tłumaczy środkowy suwałczan.

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało sześć kolejek. Walka o czołową ósemkę tabeli, która gwarantuje awans do fazy play-off, jest bardzo zacięta i jej wynik możemy poznać dopiero w ostatniej kolejce. Które miejsce zajmować będzie na zakończenie rundy Ślepsk?

- Na pewno nie zajmiemy już pierwszej lub drugiej pozycji, ale jeśli będziemy grać najlepiej jak potrafimy, to miejsce w czwórce jest jak najbardziej realne. Nie zadowala nas siódma czy ósma lokata. Stać nas na więcej, ale nie trzeba tego już więcej powtarzać, tylko pokazać to na parkiecie - mówi siatkarz suwalskiej drużyny.

Urodzony w stolicy Polski Mariusz Schamlewski jest wychowankiem MOS-u Wola Warszawa. Czy kibicuje byłemu klubowi, który w II lidze walczy teraz z dwoma podlaskimi zespołami, Pronarem Parkietem Hajnówka i Centrum Augustów?

- Kibicuję MOS-owi, w którym dorastałem i uczyłem się. Znam chłopaków, a z Augustowa - nikogo. Śledzę też grę warszawskiej Politechniki w PlusLidze. Paru moich kolegów dostało się do pierwszej drużyny. Trenują. W meczach jeszcze nie grają poza Przemkiem Smolińskim, który miał okazję się pokazać i z tego, co widziałem, był to dobry debiut.

W drużynie Ślepska czterech środkowych - Mariusz Schamlewski, Artur Ratajczak, Łukasz Rudzewicz i Tomasz Wasilewski - rywalizuje o miejsca w meczowej dwunastce. Zazwyczaj jest ich tylko trzy...

- Nasza czwórka nie traktuje tego jako jakiś rodzaj niezdrowej konkurencji. Po prostu grają ci, którzy w danym tygodniu są w najlepszej dyspozycji. Reszta musi to akceptować. Pomagamy sobie na treningach, razem ciężko pracujemy. Nie wiem, czy ten, który nie zmieści się w składzie na mecz, nie ma żalu, ale jeśli to ja znalazłbym się w takiej sytuacji, powiedziałbym: Ta trójka zapracowała sobie na ten skład. Nie obawiałbym się, że mogliby zagrać słabo - puentuje Mariusz Schamlewski.

Program 17. kolejki

Piątek: KPS Jadar Siedlce - UMKS Kęczanin Kęty (godz. 18).

Sobota: MKS Cuprum Mundo Lubin - MCKiS Energetyk Jaworzno (godz. 15), AZS UAM Poznań - Camper Wyszków (godz. 16), RCS Czarni Radom - Ślepsk Suwałki (17), MKS Banimex Będzin - Energa Pekpol Ostrołęka (17), Stal AZS PWSZ Nysa - BBTS Bielsko-Biała (18).

Tabela I ligi1. BBTS Bielsko-Biała163642:21
2. Czarni Radom163539:18
3. Pekpol Ostrołęka162938:29
4. Cuprum Mundo Lubin162738:32
5. Camper Wyszków162735:32
6. MKS Banimex Będzin162533:31
7. Ślepsk Suwałki162431:29
8. Stal AZS PWSZ Nysa162333:34
9. Kęczanin Kęty162230:34
10. Jadar Siedlce162027:35
11. AZS UAM Poznań161223:42
12. Energetyk Jaworzno16811:43
Osiem najlepszych drużyn w tabeli zagra w fazie play-off o mistrzostwo I ligi. Cztery ostatnie zespoły po rundzie zasadniczej będą walczyć o utrzymanie.