Sport.pl

III liga siatkówki. Żubr Białowieża - Sprint Płociczno-Tartak 3:0

Po niedzielnym spotkaniu siatkarze podlaskiej III ligi nadrobili już wszystkie zaległości. Przełożony z 20 stycznia mecz Żubr Białowieża - Sprint Płociczno Tartak zakończył się zwycięstwem gospodarzy 3:0.
W niedzielę spotkały się dwa prowadzące zespoły w III-ligowej tabeli. Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek wojewódzkich liderem pozostał Żubr Białowieża, wygrywając we własnej hali ze Sprintem Płociczno-Tartak w trzech setach.

- Nie był to wcale łatwy mecz, w pierwszym secie zwyciężyliśmy po grze na przewagi - mówi grający trener Żubra Jakub Bokuniewicz. - Nie graliśmy najlepiej, a Sprint stawił nam opór. Przed nami jeszcze dwa mecze. Musimy je wygrać, aby myśleć o pierwszym miejscu. Najtrudniejszym przeciwnikiem będzie za dwa tygodnie BAS Białystok, z którym przegraliśmy spotkanie wyjazdowe. Przewiduję, że będzie to mecz o mistrzostwo w lidze. Ale każde spotkanie jest ważne. Musimy pilnować, aby nie zgubić punktu w pojedynku w Grajewie z Mlekpolem w następnej kolejce w hali, w której gra się trudno i niejeden zespół musiał uznać wyższość gospodarzy.

Mimo porażki w Białowieży Sprint utrzymał się w tabeli III ligi siatkarzy na drugiej pozycji, która po zakończeniu rundy premiuje awansem do międzywojewódzkich turniejów barażowych o wejście do wyższej klasy rozgrywkowej.

- Z Żubrem przegraliśmy na własne życzenie - wyjaśnia Marek Klimaszewski, prezes klubu i trener siatkarzy Sprintu Płociczno-Tartak. - To było bardzo trudne spotkanie dla obu drużyn i moim zdaniem jeden z najlepszych pojedynków w III lidze w tym sezonie. Do końca rozgrywek zostały nam dwa mecze: z Mlekpolem Grajewo i Mikolo Sokółka. W Grajewie gra się naprawdę ciężko, tam każdy może zgubić punkty, więc łatwo nie będzie. Liczę na to, że zajmiemy jedno z dwóch pierwszych miejsc w tabeli, ale jak będzie w rzeczywistości, to się jeszcze okaże.

Za tydzień w ósmej turze spotkań III ligi BAS Białystok podejmie Mikolo Sokółka, a Mlekpol MOSiR zagra w Grajewie z Żubrem. Pauzować będzie Sprint Płociczno-Tartak.

Żubr TL Białowieża - UKS Sprint Płociczno-Tartak 3:0

Sety: 30:28, 25:21, 25:19.

Tabela III ligi1. Żubr TL Białowieża61316:8
2. Sprint Płociczno-Tartak61011:10
3. BAS Białystok5912:9
4. Mikolo Sokółka6710:14
5. Mlekpol Grajewo536:14
Dwa najlepsze zespoły podlaskiej grupy rozgrywek zagrają w turniejach barażowych, w których walczyć będą z drużynami z innych województw o awans do II ligi sezonu 2013/14.

Więcej o: