Sport.pl

Fiodor Łapin: Szykowaliśmy się na walkę Szpilki z Zimnochem, ale jeden cios...

- Po takim ciosie, jaki Artur dostał w czwartej rundzie w walce z Mikiem Mollo, trzeba było trochę odpocząć od okładania się po głowie - mówi Fiodor Łapin, trener Artura Szpilki, w rozmowie z serwisem ringpolska.pl
Według wstępnych planów 23 lutego miało dojść do walki Artura Szpilki z Krzysztofem Zimnochem. Starcie zostało jednak odwołane, gdyż pierwszy z bokserów mocno odczuł niedawny pojedynek z Mikiem Mollo. Co prawda Polak wygrał przez nokaut, ale też był dwukrotnie liczony. Trener Szpilki w rozmowie z serwisem ringpolska.pl mówi m.in. o powodach odwołania walki z Zimnochem.

- Zaryzykowaliśmy, ale ja już przed walką z Mollo mówiłem, że Artur nie będzie przygotowany na sto procent do tych pojedynków. Bardziej szykowaliśmy się na walkę z Krzyśkiem Zimnochem. Wszystko było podporządkowane temu, że ta walka się odbędzie, ale żaden rozsądny trener nie puści swego zawodnika po takim ciosie, jaki Artur dostał w czwartej rundzie - mówi Fiodor Łapin.Ostatecznie na gali Polsat Boxing Night, na której walką wieczoru będzie pojedynek Andrzeja Gołoty z Przemysławem Saletą, Zimnoch zmierzy się z Damianem Trzcińskim.

Więcej o: