Ślepsk Suwałki pokonał Kęczanina po tie-breaku. Aż dwa czy tylko dwa punkty?

W sobotę w hali OSiR w Suwałkach Ślepsk wygrał 3:2 z Kęczaninem Kęty, bezpośrednim rywalem o fazę play-off w I lidze siatkówki mężczyzn
Ślepsk pokonał rywali po tie-breaku, chociaż prowadził już 2:0 i mógł pokusić się o komplet "oczek". Wynik w Suwałkach nie zmienił wiele w sytuacji drużyn w środku tabeli. Suwalscy siatkarze będą walczyć o czołową ósemkę i awans do fazy play-off prawdopodobnie aż do zakończenia rundy zasadniczej (pozostały jeszcze cztery kolejki).

W podstawowym składzie Ślepska wyszedł na parkiet środkowy, Łukasz Rudzewicz, po raz pierwszy od meczu z Jadarem Siedlce z trzeciej kolejki, w której suwalski siatkarz doznał kontuzji. Jego punkt na początku inauguracyjnego seta, wysforował gospodarzy na prowadzenie 9:7, a drugi środkowy, Mariusz Schamlewski blokował i zagrywał. Po jego asie zespół z Suwałk prowadził już 18:14. Goście doprowadzili jednak w końcówce do remisu 20:20. Był to tylko chwilowy przestój. Ślepsk wygrał pierwszego seta z Kęczaninem 25:21.

W drugiej odsłonie goście postawili twarde warunki. Kęczanin wygrywał 15:12 i 19:15, ale drużyna Ślepska się nie poddała. W decydującej fazie seta doprowadziła dzięki skutecznym blokom do remisu 20:20, wygrywając w końcu 25:22. Ostatni punkt zdobył, również blokując akcję gości Kamil Skrzypkowski.

Trzecia partia rozpoczęła się od zadyszki Ślepska, który pozwolił gościom z Kęt objąć prowadzenie 10:7. Kilkupunktową przewagą Kęczanin utrzymał do końca seta, wygrywając go 25:21. W następnej partii stroną dyktującą warunki gry byli także przyjezdni, którzy praktycznie przez cały czwarty set prowadzili i pewnie go wygrali 25:18, doprowadzając do remisu w meczu 2:2.

Tie-break należał jednak do Ślepska. Po akcji Mateusza Lesczawskiego gospodarze wygrywali 6:3, a wkrótce dwa punkty zdobył kapitan suwalskiej drużyny, Wojciech Winnik, i było już 9:4. Wtedy o czas poprosił trener Kęczanina, Marek Błasiak. Nie pomogło. Zespół z Suwałk pewnie wygrał piątą partię 15:9, zwyciężając w meczu 3:2.

Ślepsk Suwałki - UMKS Kęczanin Kęty 3:2

Sety: 25:21, 25:22, 21:25, 18:25, 15:9.

Ślepsk: Leszczawski, Winnik, Skrzypkowski, Buchowski, Rudzewicz, Schamlewski, Dembiec (libero) oraz Peszko, Ratajczak, Sobański.

Pozostałe spotkania 18. kolejki

Sobota: MCKiS Energetyk Jaworzno - MKS Banimex Będzin 1:3, BBTS Bielsko-Biała - MKS Cuprum Mundo Lubin 1:3, KPS Jadar Siedlce - Stal AZS PWSZ Nysa 3:0, Energa Pekpol Ostrołęka - AZS UAM Poznań (18), Camper Wyszków - RCS Czarni Radom (18).