Sport.pl

III liga siatkówki. Żubr Białowieża wygrał za trzy punkty w Grajewie

W niedzielę lider tabeli podlaskiej III ligi siatkówki, Żubr Białowieża, pokonał na wyjeździe w ósmej kolejce spotkań Mlekpol MOSiR Grajewo 3:0, czym praktycznie zapewnił sobie przepustkę do międzywojewódzkich turniejów eliminacyjnych o awans do wyższej klasy rozgrywkowej
Drugi z zaplanowanych na niedzielę meczów, BAS Białystok - Mikolo Sokółka, został na prośbę gości przełożony. Pojedynek ten najprawdopodobniej odbędzie się w środę, 27 lutego.

Rozgrywki podlaskiej III ligi siatkówki wkraczają w decydującą fazę. Do końca pozostały jeszcze dwie kolejki i jedno zaległe spotkanie. Niemal pewny awans do ogólnopolskich turniejów o II ligę (będą mogły wystąpić w nich dwie najlepsze drużyny po rywalizacji na szczeblu wojewódzkim), ma już Żubr Białowieża, który w niedzielę pokonał w Grajewie gospodarzy, Mlekpol MOSiR, 3:0.

- Tylko w drugim secie trochę się rozluźniliśmy, a przeciwnicy zaczęli lepiej zagrywać - mówi grający trener Żubra, Jakub Bokuniewicz. - Trzecia partia, podobnie jak pierwsza, była już całkowicie pod nasza kontrolą. W naszym zespole wyróżnił się szczególnie atakujący, Artur Biednar.

Za tydzień w przedostatniej turze spotkań III ligi Mlekpol Grajewo zmierzy się ze Sprintem Płociczno-Tartak, który także walczy o najwyższe pozycje w tabeli, pauzować będzie Mikolo Sokółka, natomiast Żubr w Białowieży (niedziela, godz. 15) zagra z zespołem Białostockiej Akademii Siatkówki, innym kandydatem do wystąpienia w turniejach barażowych o II ligę.

- To będzie chyba mecz o pierwsze miejsce, a zarazem nasze ostatnie spotkanie [Żubr pauzuje w kończącej rozgrywki podlaskiej III ligi kolejce - red.], więc na pewno wyzwoli emocje - mówi szkoleniowiec drużyny z Białowieży. - Bardzo nam zależy, żeby wygrać z BAS-em, powtórzyć wynik sprzed roku i udowodnić, że jesteśmy najlepszą drużyną wśród podlaskich III-ligowców. A później fajnie byłoby pojechać na turnieje barażowe, ale sytuacja finansowa tego nie gwarantuje. Szukamy sponsorów i liczymy na pomoc firm z regionu. Zobaczymy, jak to się potoczy.

Mlekpol MOSiR Grajewo - LUKS Żubr TL Białowieża 0:3

Sety: 15:25, 22:25, 17:25.

Tabela III ligi

1. Żubr TL Białowieża71619:8
2. Sprint Płociczno-Tartak61011:10
3. BAS Białystok5912:9
4. Mikolo Sokółka6710:14
5. Mlekpol Grajewo636:17
Dwa najlepsze zespoły podlaskiej grupy rozgrywek zagrają w turniejach barażowych, w których walczyć będą z drużynami z innych województw o awans do II ligi sezonu 2013/14.

Więcej o: