Siatkarze Ślepska Suwałki wypadli z ósemki

W sobotę siatkarze Ślepska przegrali 1:3 w wyjazdowym spotkaniu ze Stalą Nysa, z którą rywalizują o zajęcie co najmniej ósmego miejsca w tabeli I ligi po zakończeniu rundy zasadniczej i grę w fazie play-off
Do końca rundy pozostały już tylko trzy kolejki. Po porażce ze Stalą suwalski zespół spadł na dziewiątą lokatę w tabeli I ligi i w następnych meczach - z Cuprumem Lubin, MKS-em Będzin i Pekpolem Ostrołęka - musi szukać punktów, aby zmieścić się w czołowej ósemce zespołów, które wywalczą awans do fazy play-off.

Na początku pierwszego seta, po udanych zagraniach Wojciecha Winnika, Ślepsk objął prowadzenie 4:1 i kilkupunktową przewagę utrzymywał aż do końcówki partii, kiedy gospodarze zdołali doprowadzić do stanu 23:23. Stal wygrała jednak dwie ostatnie piłki i objęła prowadzenie w sobotnim spotkaniu.

Po zaciętej pierwszej części drugiej odsłony spotkania (remis 9:9) zespół z Nysy zaczął budować przewagę. Wkrótce wzrosła ona do czterech punktów (15:11), a Ślepsk nie rozpoczął pogoni. W secie bez historii Stal zwyciężyła 25:19 i suwalska drużyna przegrywała już 0:2.

W następnej partii trwała walka punkt za punkt i często na tablicy wyników widniał remis: 2:2, 8:8, 13:13. Jednak przed jej decydującą fazą, gospodarze uciekli Ślepskowi na trzy "oczka". Suwałczanie potrafili ich tym razem dogonić. Jakub Peszko wyrównał na 20:20, a Winnik wyprowadził Ślepsk na prowadzenie 21:20. Goście nie oddali go do końca seta, wygrali 25:23 i suwalski zespół mógł jeszcze powalczyć o punkty.

W czwartym secie marzeń o tie-breaku nie udało się jednak zrealizować, choć Ślepsk utrzymywał prowadzenie aż do stanu 21:20. Ale to Stal w końcówce zdobyła kluczowe punkty, wygrywając partię 26:24 i całe spotkanie 3:1.

Stal AZS PWSZ Nysa - Ślepsk Suwałki 3:1

Sety: 25:23, 25:19, 23:25, 26:24.

Ślepsk: Leszczawski, Winnik, Skrzypkowski, Buchowski, Rudzewicz, Schamlewski i Dembiec (libero) oraz Górski, Peszko, Sobański, Wasilewski.

Pozostałe spotkania 19. kolejki

Sobota: MKS Cuprum Mundo Lubin - KPS Jadar Siedlce 3:2, AZS UAM Poznań - RCS Czarni Radom 0:3, MKS Banimex Będzin - BBTS Bielsko-Biała 2:3, Stal AZS PWSZ Nysa - Ślepsk Suwałki 3:1, Energa Pekpol Ostrołęka - MCKiS Energetyk Jaworzno 3:0, Kęczanin Kęty - Camper Wyszków 3:1.