Półfinały mistrzostw Polski. Dwóch faworytów

W półfinałowej fazie ekstraklasy badmintona SKB Litpol-Malow Suwałki zmierzy się z AZS-em UWM Olsztyn, a UKS Hubal Białystok z AZS-em AGH Kraków. Rywalizacja o finał drużynowych mistrzostw Polski rozpocznie się w sobotę
Zespół SKB Litpol-Malow Suwałki zajął pierwsze miejsce w zakończonej w grudniu turniejowej części rozgrywek, zaś Hubal Białystok uplasował się na drugiej pozycji. Zespoły z województwa podlaskiego są zdecydowanymi faworytami półfinałowych spotkań o drużynowe mistrzostwo Polski.

W weekend SKB zmierzy się w hali I LO przy ul. Mickiewicza w Suwałkach z AZS-em UWM Olsztyn. Pierwsze spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 16, drugie - w niedzielę o godz. 9. Dodatkowy pojedynek, jeśli będzie potrzebny, przewidziano na niedzielne popołudnie, ale inne rozstrzygnięcie niż pewne zwycięstwo suwalskiej drużyny w dwóch meczach byłoby wielką niespodzianką.

- Na pewno jesteśmy faworytem tej konfrontacji, nie ma co ukrywać - mówi Jacek Niedźwiedzki, trener badmintonistów SKB Litpol-Malow Suwałki. - Zależało nam w pierwszej części rozgrywek na pierwszym miejscu, aby zmierzyć się w półfinale z AZS-em Olsztyn, który bardziej nam leży niż zespół z Krakowa. Zawsze jednak trzeba walczyć, więc w sobotę i niedzielę musimy pokazać maksimum umiejętności, by wygrać jak najwyżej.

Hubal w hali Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku przy ul. Pietrasze podejmował będzie zespół AZS-u AGH Kraków. Początek pierwszego półfinałowego spotkania zaplanowano na godz. 10 w sobotę, drugiego - na godz. 15 tego samego dnia. Jeśli w sobotę stan pojedynków byłby remisowy, rozstrzygający mecz odbędzie się w niedzielę (godz. 10).

- Sport to sport, ale mam nadzieję, że będą tylko dwa spotkania w półfinale - stwierdza Waldemar Grzegorzewski, szkoleniowiec białostockiego Hubala. - Zespół z Krakowa jest jednak nieobliczalny i zawsze specjalnie podchodził do rywalizacji z nami. Zobaczymy, jakim składem przyjedzie do Białegostoku, czy znajdą się w nim najbardziej doświadczeni zawodnicy AZS-u. Jesteśmy faworytami, inaczej nie można mówić. Mamy wyrównany skład z grającymi na wysokim poziomie badmintonistkami, czego przeciwnikowi brakuje. Powinniśmy więc wygrać.

Finał drużynowych mistrzostw Polski zostanie rozegrany w maju.

SKB Litpol-Malow na półfinałowe spotkania z AZS-em UWM Olsztyn: Kamila Augustyn, Monika Bieńkowska, Joanna Szleszyńska-Łogosz, Maria Taraszkiewicz, Adam Cwalina, Michał Łogosz, Łukasz Moreń, Maciej Poulakowski, Mateusz Szwejkowski, Wojciech Zaborowski.

UKS Hubal Białystok na mecze z AZS-em AGH Kraków: Anna Narel, Ewa Piotrowska, Edyta Tarasewicz, Alesia Zaytsava, Mateusz Dubowski, Adrian Dziółko, Michał Rogalski.