Patrycja Maliszewska dziesiąta w sprincie na mistrzostwach świata

W sobotę w węgierskim Debreczynie najlepsi łyżwiarze na krótkim torze rywalizowali o tytuł mistrza świata na dystansie 500 metrów. Do ćwierćfinałów zawodów przedarła się Patrycja Maliszewska (Juvenia Białystok), która została sklasyfikowana w sprincie na dziesiątym miejscu
Rywalkami białostoczanki w wyścigu ćwierćfinałowym były: Meng Wang z Chin, która - jak się później okazało - wywalczyła złoto, Kanadyjka Marianne St-Gelais oraz Charlotte Gilmartin (Wielka Brytania). W doborowej stawce Polka przybiegła na metę jako trzecia z czasem 44,541. Patrycji Maliszewskiej nie udało się awansować do półfinału, ale w generalnej klasyfikacji dystansu 500 metrów uplasowała się ona na wysokim, dziesiątym miejscu.

W sobotę na najkrótszym dystansie nie powiodło się natomiast Bartoszowi Konopce (Juvenia), który odpadł w pierwszym wyścigu eliminacyjnym i z czasem 42,119 został sklasyfikowany na 26. pozycji. Złoty medal na 500 metrów wśród mężczyzn wywalczył Chińczyk Wenhao Liang.

W niedzielę, w ostatnim dniu mistrzostw świata w short-tracku, łyżwiarze, wśród nich Patrycja Maliszewska i Bartosz Konopko, jedyni reprezentanci Polski w tych zawodach, będą walczyć o medale na dystansie 1000 metrów. Rozstrzygnięta zostanie także rywalizacja w wieloboju oraz wśród sztafet.

Wyniki mistrzostw świata w short-tracku

Piątek

1500 metrów

Kobiety: 1. Seung-Hi Park (Korea) 2.23,634; 2. Suk Hee Shim (Korea) 2.23,755; 3. Marianne St-Gelais (Kanada) 2.24,694; 20. Patrycja Maliszewska (Polska, Juvenia Białystok) 2.29,855.

Mężczyźni: 1. Da Woon Sin (Korea) 2.20,038; 2. Yun-Jae Kim (Korea) 2.18,070; 3. Charles Hamelin (Kanada) 2.18,165; 29. Bartosz Konopko (Polska, Juvenia) 2.24,159.

Sobota

500 metrów

Kobiety: 1. Meng Wang (Chiny) 43,117; 2. Seung-Hi Park (Korea) 43,850; 3. Kexin Fan (Chiny) 44,202; 10. Patrycja Maliszewska 44,309.

Mężczyźni: 1. Wenhao Liang (Chiny) 41,090; 2. Victor An (Rosja) 41,283; 3. Freek van der Wart (Holandia) 41,504; 26. Bartosz Konopko 42,119.

Niedziela: wyścigi indywidualne na 1000 metrów; superfinały na 3000 metrów wliczane do klasyfikacji w wieloboju; finały sztafet.