Polski mikst nie będzie mistrzem Anglii. Porażka w ćwierćfinale

Robert Mateusiak i Nadia Zięba odpadli w ćwierćfinale rozgrywanych w Birmingham otwartych mistrzostw Anglii w badmintonie.
Badmintoniści Hubala Białystok na zawodach w Anglii byli rozstawieni z numerem ósmym. Przez dwie pierwsze rundy turnieju najlepszy polski mikst przeszedł bez najmniejszych problemów. Wydawało się, że podobnie może być w meczu, którego stawką był awans do półfinału. Co prawda ich rywalem był drugi w światowym rankingu mikst z Indonezji (Tontowi Ahmad/Lilijana Natsir), ale nasza para w pierwszym secie w piętnaście minut rozbiła przeciwników 21:12. W drugiej partii jednak górą był już duet z Indonezji, który wygrał 21:14. W trzecim starciu Mateusiak z Ziębą prowadzili już 10:6. Potem jednak do głosu doszli rywale, wygrali 21:18 i to oni mogli cieszyć się z awansu do półfinału.