Siatkarze Ślepska Suwałki zagrają w play-off. Wygrali z Pekpolem

W ostatniej kolejce spotkań rundy zasadniczej I ligi siatkarzy Ślepsk Suwałki wygrał we własnej hali z Pekpolem Ostrołęka 3:1, zapewniając sobie udział w fazie play-off

Nie wiadomo jeszcze, które miejsce zapewnią sobie siatkarze z Suwałk po rundzie zasadniczej, gdyż bezpośrednie spotkanie ich rywali - Kęczanina i Stali Nysa - jeszcze się nie zakończyło. Pierwszym rywalem Ślepska w play-off będą Czarni Radom albo BBTS Bielsko-Biała.

Już od początku pierwszej odsłony spotkania w hali przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach widać było, że Ślepsk walczy o awans do fazy play-off w najważniejszym spotkaniu w rundzie zasadniczej. Jednak goście zajmujący na kolejkę przed jej zakończeniem trzecią pozycję w tabeli, nie ustępowali. Trwała wyrównana batalia: 7:7, 12:12, 14:14, 17:17. W końcówce przewagę uzyskała drużyna z Suwałk. Po bloku, który ustawili Mariusz Schamlewski i Adrian Buchowski, Ślepsk prowadził 20:17. Setowy punkt zdobył kapitan suwalskiego zespołu, Wojciech Winnik. 25:23 dla gospodarzy w pierwszej partii.

Drugi set przyniósł także wyrównaną walkę, w której na jego początku górą był Pekpol, obejmując prowadzenie 8:5 i 11:8. Mimo starań siatkarzy Ślepska trzypunktowa przewaga gości utrzymywała się, a atakujący ostrołęczan Jan Król podwyższył ją nawet do 16:12. Punkt Łukasza Rudzewicza pozwolił Ślepskowi zbliżyć się do rywali na 15:17, ale później skuteczniejsi byli zawodnicy z Ostrołęki i to im przypadło zwycięstwo w drugim secie 25:20.

Remis 1:1 nie zdeprymował gospodarzy. Suwalska drużyna miała dobry początek trzeciej partii. Prowadziła 5:2. Potem jednak nastąpił przestój i Pekpol uzyskał przewagę dwóch punktów 8:6. Kiedy Ślepsk walczył w trzecim secie, zakończył się mecz Jadar Siedlce - Energetyk Jaworzno. Zwycięstwo 3:0 siedleckiego zespołu oznaczało, że siatkarze z Suwałk musieli wygrać z drużyną z Ostrołęki, aby wejść do play-off, nie mieli już furtki w postaci porażki po tie-breaku. I robili wszystko, co w ich mocy. Z 6:8 zrobiło się 16:13 dla Ślepska. Gdy Kamil Skrzypkowski zdobył pajpem punkt na 21:18, wygrana suwałczan w trzecim secie była już blisko. O zwycięstwie w nim zdecydował skuteczny blok duetu Skrzypkowski/Rudzewicz. 25:19 wygrali gospodarze i awans Ślepska do play-off był na wyciągnięcie ręki.

Ale czwarta partia rozpoczęła się od zdobytych czterech punktów z rzędu przez Pekpol. Trener gospodarzy, Tomasz Wasilkowski, poprosił od razu o czas i jego podopieczni wrócili do gry, doprowadzając do remisu 6:6, a wkrótce obejmując prowadzenie 9:7. Nadal jednak trwała zażarta walka o zwycięstwo, Pekpol nie spasował i po asie serwisowym to on znów był na czele (17:15). Bój o wygraną w czwartym secie rozstrzygnął się dopiero na jego finiszu. Ślepsk cały czas gonił - 19:20, 21:22, 22:23, 23:24 - i w końcu dopiął swego. Na 24:24 wyrównał Adrian Buchowski. Po walce na przewagi radością mogła wybuchnąć hala w Suwałkach. Ślepsk zwyciężył 28:26 w ostatnim jak się okazało secie, a w meczu 3:1 i zagra w fazie play-off! Z kim? Wszystko rozstrzygnie niezakończone jeszcze spotkanie Kęczanin Kęty - Stal Nysa.

Ślepsk Suwałki - Energa Pekpol Ostrołęka 3:1

Sety: 25:23, 20:25, 25:19, 28:26.

Ślepsk: Skrzypkowski, Leszczawski, Winnik, Buchowski, Rudzewicz, Schamlewski, Dembiec (libero) oraz Peszko, Wasilewski.

Pozostałe spotkania 22. kolejki

Sobota: BBTS Bielsko-Biała - AZS UAM Poznań 3:0, Kęczanin Kęty - Stal AZS PWSZ Nysa (trwa), Camper Wyszków - MKS Banimex Będzin (trwa), RCS Czarni Radom - MKS Cuprum Mundo Lubin 3:1, KPS Jadar Siedlce - MCKiS Energetyk Jaworzno 3:0.