Młody łyżwiarz z białostockiej Juvenii na drugim miejscu w Europie

W niedzielę zakończyły się rozgrywane we Włoszech międzynarodowe zawody Junior Europa Cup w short-tracku, finały dla młodych łyżwiarzy, którzy startowali w tym sezonie w cyklach Danubia Cup i Star Class. Najwyżej spośród dziesięcioosobowego składu białostockiej Juvenii sklasyfikowany został Rafał Anikiej, który w rywalizacji grupy wiekowej Novice (do lat 14) wywalczył drugie miejsce
Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Startujący w najmłodszej grupie wiekowej Rafał Anikiej wygrał rywalizację na 777 metrów, na 500 metrów był drugi, a na 1000 metrów - czternasty. Wysoko plasował się także jego klubowy kolega, Kamil Kozłowski, zajmując w wieloboju czwartą pozycję w tej samej kategorii Novice (trzecie miejsce na 500 metrów, drugie na 777 metrów, trzynaste na 1000 metrów).

- W tej chwili chłopcy są najlepsi w Europie w swojej kategorii wiekowej, osiągają najlepsze czasy, miejmy nadzieję, że będą się rozwijać - mówi trener młodych łyżwiarzy Juvenii Białystok, Dariusz Kulesza. - We Włoszech Rafał z Kamilem rywalizowali przede wszystkim między sobą i z tego powodu zaliczali upadki. Spodziewałem się, że wygrają wszystko, ale oni się dopiero uczą. To były dla nich pierwsze zawody tak wysokiej rangi. Powiedziałem im, żeby wyciągnęli z nich wnioski i wystrzegali się błędów. Znam ich potencjał i wiem, że stać ich na jeszcze większe sukcesy.

Wśród najstarszych juniorek (kategoria Junior A - 18-19 lat) Patrycja Roszkowska w biegach na wszystkich dystansach we Włoszech plasowała się w czołowej ósemce. Na 500 i 1000 metrów była szósta, na 1500 metrów - ósma. W klasyfikacji wieloboju dało to jej ósmą pozycję. W grupie wiekowej Junior B (16-17 lat) dziewiątą lokatę wywalczył w wieloboju Grzegorz Gawryluk (Juvenia Białystok), który najlepiej spisał się na dystansie 1000 metrów, zajmując piąte miejsce.

Klasyfikacja generalna zawodów Junior Europa Cup

Juniorki A: 1. Agne Sereikaite (Litwa), 2. Zsofia Konya (Węgry), 3. Federica Tombolato (Włochy), 8. Patrycja Roszkowska (Polska, Juvenia Białystok), 9. Adrianna Ciwoniuk (Polska, Juvenia).

Juniorzy A: 1. Aleksandr Koval (Rosja), 2. Mark Prinsen (Holandia), 3. Dmitrii Dokolin (Rosja), 10. Paweł Czaczkowski (Polska, Juvenia), 12. Jakub Korolczuk (Polska, Juvenia).

Juniorki B: 1. Sofia Prosvirnova (Rosja), 2. Nicole Martinelli (Włochy), 3. Ekatarina Konstantinova (Rosja), 12. Magdalena Warakomska (Polska, Juvenia).

Juniorzy B: 1. Sandor Liu Shaolin (Węgry), 2. Alex Varnyu (Węgry), 3. Felix Spiegl (Niemcy), 9. Grzegorz Gawryluk (Polska, Juvenia), 12. Wojciech Kamieński (Polska, Juvenia), 14. Krystian Korecki (Polska, Juvenia).

Juniorki C: 1. Aurelie Monvoisin (Francja), 2. Petra Jaszapati (Węgry), 3. Anna Seidel (Niemcy).

Juniorzy C: 1. Mark Chong (Australia), 2. Shaoang Liu (Węgry), 3. Damiano Giuliani (Włochy).

Juniorki Novice: 1. Melissa Tunno (Włochy), 2. Mariya Uzakova (Ukraina), 3. Adela Bicanova (Czechy).

Juniorzy Novice: 1. Sergei Milovanov (Rosja), 2. Rafał Anikiej (Polska, Juvenia), 3. Michal Cuja (Słowacja), 4. Kamil Kozłowski (Polska, Juvenia).

Więcej o: