Na mistrzostwach Polski białostoccy łyżwiarze mają do zdobycia szkatułę medali

W piątek w Elblągu rozpoczynają się mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w short-tracku. Do zdobycia są komplety medali w indywidualnej rywalizacji na dystansach 500, 1000 i 1500 metrów, w wieloboju i w wyścigach sztafetowych. Czy wszystkie złote krążki przypadną zawodnikom Juvenii Białystok?
Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Klub z Białegostoku na trwających od piątku do niedzieli zawodach będzie reprezentować aż 42 łyżwiarzy, wśród nich: Paula Bzura, Jakub Jaworski, Bartosz Konopko, Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Dawid Rzemieniecki i Szymon Wilczyk, którzy w tym sezonie występowali w zawodach Pucharu Świata. Zawodnicy Juvenii to zdecydowani faworyci krajowego czempionatu i nie byłoby wielką niespodzianką, gdyby pokusili się w Elblągu o miejsca na najwyższym stopniu podium we wszystkich konkurencjach.

- Łyżwiarze Juvenii będą bardzo mocni, przede wszystkim ci, którzy startowali w zespole narodowym seniorów i juniorów, ale na mistrzostwach Polski zawsze może dojść do jakiejś niespodzianki - mówi trener reprezentacji Polski John Monroe, który opiekuje się również najlepszymi zawodnikami Juvenii Białystok.

Kanadyjski szkoleniowiec biało-czerwonych podkreśla, że zawody w Elblągu, ostatnie wysokiej rangi w tym sezonie, nie będą liczyć się tylko pod względem prestiżowym, lecz także mogą wpłynąć na skład grupy reprezentacyjnej, która od maja rozpocznie przygotowania do sezonu olimpijskiego.

- Cały czas jeszcze prowadzimy dyskusje, kto się w niej znajdzie. Mamy parę znaków zapytania i decyzje przed sobą do podjęcia. To dobrze, że w Polsce mamy pod koniec sezonu takie zawody, gdy łyżwiarze z innych krajów zakończyli już występy po mistrzostwach świata w Debreczynie. My ciągle pracujemy. Spędziliśmy ostatnie dwa tygodnie, koncentrując się na technice jazdy, więc jak wyjdziemy znów na lód w maju, będziemy mieli przewagę tych treningów w kontekście przygotowań do sezonu olimpijskiego - tłumaczy John Monroe.

Zawody w Elblagu będą zarazem mistrzostwami kraju seniorów, jak i młodzieżowców urodzonych między 1 lipca 1989 r. a 30 czerwca 1993 r. Wyniki łyżwiarzy tej grupy wiekowej będą się oczywiście liczyć w klasyfikacji generalnej, ale również w osobnej, młodzieżowych mistrzostw Polski.

Wśród białostockich zawodników panuje optymizm przed rozpoczęciem zmagań na lodowisku w Elblągu. Bartosz Konopko prosił w środę, aby życzyć mu czterech złotych medali indywidualnych oraz piątego wraz z kolegami w sztafecie. Tak właśnie dla łyżwiarza Juvenii i reprezentacji Polski zakończyła się rywalizacja w mistrzostwach Polski przed rokiem.

Łyżwiarze Juvenii Białystok, którzy wystąpią na mistrzostwach Polski w short-tracku, Elbląg, lodowisko Helena, 22-24 marca 2013: Rafał Anikiej, Bartosz Bielecki, Agata Bogdan, Marcin Bogdan, Jakub Borowski, Paula Bzura, Adrianna Ciwoniuk, Paweł Czaczkowski, Aneta Dubrówko, Grzegorz Gawryluk, Agata Greś, Jakub Jaworski, Wojciech Kamiński, Rafał Kiluk, Bartosz Konopko, Karolina Konopko, Krystian Korecki, Jakub Korolczuk, Kamil Kozłowski, Paweł Kozłowski, Wojciech Kraśnicki, Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Patrycja Markiewicz, Klaudia Mazur, Nikola Mazur, Łukasz Michalczuk, Karolina Miłkowska, Marcin Michalis, Karol Nieścier, Rafał Piórecki, Patrycja Rokicka, Patrycja Roszkowska, Dawid Rzemieniecki, Michał Skorulski, Agnieszka Tawrel, Marek Taudul, Marta Tymińska, Magda Warakomska, Szymon Wilczyk, Radosław Zawiślak, Grzegorz Zimnoch.

Program mistrzostw Polski w short-tracku

Piątek: wyścigi indywidualne na 1500 metrów.

Sobota: wyścigi indywidualne na 500 metrów.

Niedziela: wyścigi indywidualne na 1000 metrów, rozstrzygnięcie rywalizacji w wieloboju oraz finały sztafet (kobiety - 3000 metrów, mężczyźni - 5000 metrów).