Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Są pierwsi medaliści

Agnieszka Szymańczak (LKS Klimczok Bystra) i Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) zdobyli złote medale mistrzostw Polski w sprincie stylem klasycznym
Więcej informacji na bialystok.sport.pl

W imprezie rozgrywanej na trasach biegowych w Istebnej-Kubalonce nie startują wszyscy najlepsi zawodnicy i zawodniczki w kraju. Brakuje oczywiście m.in. Justyny Kowalczyk, która rywalizuje w zawodach Pucharu Świata.

W czwartek rywalizowano w sprincie. W zmaganiach mężczyzn tak w klasyfikacjach, jak też w późniejszym finale, najlepiej spisał się Maciej Staręga. Zawodnik UKS Rawa Siedlce wywalczył złoto. Srebro zdobył Jan Antolec (LKS Poroniec Poronin), a brąz Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka).

Na wysokiej dziewiątej pozycji sklasyfikowany został natomiast Daniel Iwanowski. Zawodnik Hubala Białystok niespodziankę sprawił już w kwalifikacjach, w których uzyskał czwarty czas.

W rywalizacji kobiet w finale najlepsza okazała się Agnieszka Szymańczak. Zawodniczka LKS Klimczok Bystra wyprzedziła Sylwię Jaśkowiec (LKS HILLTOP Wiśniowa - Osiecza) oraz Justynę Mordarską (KS AZS AWF Katowice). Na szóstej pozycji sklasyfikowana została z kolei Emilia Romanowicz (Puszcza Supraśl).

W piątek odbędą się wyścigi na 5 (kobiety) i 10 (mężczyźni) kilometrów techniką dowolną.