Badmintoniści SKB Litpol-Malow Suwałki i Hubala Białystok walczą w Polish Open

W czwartek od pojedynków eliminacyjnych rozpoczęły się w warszawskiej Arenie Ursynów otwarte mistrzostwa Polski w badmintonie - Yonex Polish Open. Gwiazdy SKB Litpol-Malow Suwałki i Hubala Białystok rywalizację rozpoczęły w piątek. Pewnie do następnej fazy turnieju przeszli: Nadia Zięba i Robert Mateusiak (oboje Hubal) w mikście oraz Adam Cwalina (SKB) z Przemysławem Wachą (Technik Głubczyce) w deblu
Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Piątkowe pojedynki decydowały o awansie do ćwierćfinałowej fazy turnieju. W rywalizacji mikstów rozstawieni z numerem pierwszym triumfatorzy edycji Polish Open sprzed dwóch lat Nadia Zięba i Robert Mateusiak wygrali po dwóch krótkich setach z Rosjanami Anastasią Chervaykovą i Evgenijem Dreminem 21:11, 21:12. Ich następnym przeciwnikiem w sobotę będzie duet z Ukrainy - Marija Ulitina/Kyrylo Leonov. W ćwierćfinale wystąpi także inny polski mikst Agnieszka Wojtkowska/Wojciech Szkudlarczyk (oboje Technik).

W deblu mężczyzn Łukasz Moreń (SKB) występujący w parze z Wojciechem Szkudlarczykiem (rozstawieni z numerem pierwszym) pokonali rosyjskich badmintonistów Nikitę Khakimova i Vasiliego Kuznetsova 21:15, 21:15, kwalifikując się do ćwierćfinałów. Ich rywalami w następnej fazie turnieju będą Japończycy: Yuya Komatsuzaki i Hiroki Takeuchi. Awansowali także Adam Cwalina (SKB) z Przemysławem Wachą (Technik), wygrywając z Ukraińcami, Gennadijem Natarovem i Artemem Pochtarevem 21:9, 21:12. W sobotę Polacy zmierzą się z rosyjskim duetem Evgenij Dremin/Sergey Lunev.

Również deblistki rywalizowały w piątek na warszawskim Ursynowie o fazę ćwierćfinałową. Rozstawione w turnieju z numerem czwartym polskie badmintonistki - Kamila Augustyn (SKB Litpol-Malow Suwałki) i Agnieszka Wojtkowska (Technik Głubczyce) - wygrały ze Szwedkami Amandą Lundqvist/Lisą Sjostrom 21:8, 21:6. Ewa Piotrowska i Edyta Tarasewicz (obie Hubal Białystok) nie zdołały pokonać rosyjskiej pary - Evgenia Dimova/Olga Golovanova - i po porażce w dwóch setach 16:21, 16:21 odpadły z turnieju.

Do sobotnich ćwierćfinałów singla mężczyzn nie udało się awansować żadnemu reprezentantowi Polski. W drugiej rundzie Michał Rogalski (Hubal) uległ badmintoniście z Tajwanu Jenowi Hao Hsu (rozstawiony z numerem pierwszym) 14:21, 8:21, a Adrian Dziółko (Hubal) został pokonany przez Malezyjczyka Mohmeda Misbuna (numer siódmy) 8:21, 21:19, 17:21. W piątkowej rywalizacji singlistek o ćwierćfinały zabrakło Polek. Jedyna nasza reprezentantka w pierwszej rundzie, Aleksandra Walaszek (Technik), odpadła po porażce z Angielką Sarą Walker.

Finały otwartych mistrzostw Polski, których łączna pula nagród wynosi piętnaście tysięcy euro, zostaną rozegrane w niedzielę. Do udziału w tegorocznej edycji Yonex Polish Open zgłosiło się około dwustu badmintonistów, w tym 47 z naszego kraju.