Biało-czerwony pojedynek w finale miksta. O zwycięstwo zagra również polski debel

Badmintoniści Hubala Białystok, Nadia Zięba i Robert Mateusiak, wygrali w sobotnim półfinale otwartych mistrzostw Polski (Yonex Polish Open) ze szwedzkim mikstem Amanda Hogstrom/Nico Ruponen i o zwycięstwo powalczą w niedzielę z inną polską parą - Agnieszka Wojtkowska/Wojciech Szkudlarczyk (oboje Technik Głubczyce). Do finału turnieju awansował także debel mężczyzn - Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki)/Przemysław Wacha (Technik)
Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Sobotnia walka reprezentantów Polski i Hubala o finał zawodów rozgrywanych w hali Arena Ursynów w Warszawie ze Szwedami zakończyła się po niepełnych dwóch setach. Zięba i Mateusiak (rozstawieni w turnieju z numerem pierwszym) zwyciężyli w pierwszym z nich pewnie 21:9, a w drugim przy stanie 11:3 dla Polaków przeciwnicy poddali mecz. Wojtkowska i Szkudlarczyk w drodze do niedzielnego finału pokonali zaś duet angielski Alyssa Lim/Christopher Coles 21:15, 20:22, 21:18.

Do finału awansowali w sobotę także polscy debliści. Adam Cwalina i Przemysław Wacha pokonali w półfinale parę z Japonii, Takuto Inoue/Yuki Kaneko, 21:18, 21:15 i o zwycięstwo powalczą w niedzielę również z reprezentantami Kraju Kwitnącej Wiśni. Będą nimi Yuya Komatsuzaki i Hiroki Takeuchi, którzy w ćwierćfinale wyeliminowali inny polski debel, Łukasz Moreń (SKB)/Wojciech Szkudlarczyk.

W sobotę po przegranej w półfinałowym pojedynku z Japonkami (Yuki Anai/Yumi Murayama) 12:21, 17:21 z rywalizacji deblowej pań odpadły Kamila Augustyn (SKB) i Agnieszka Wojtkowska (Technik). Naszych reprezentantów zabraknie też w niedzielnych pojedynkach finałowych singla mężczyzn i kobiet. Najdalej, bo do drugiej rundy dotarli badmintoniści Hubala, Michał Rogalski i Adrian Dziółko, którym w piątek nie udało się awansować do ćwierćfinałów.