Jaśkowiec, Maciuszek, Romanowicz - medalistki mistrzostw Polski w biegach narciarskich

Sylwia Jaśkowiec (LKS Hilltop Wiśniowa-Osieczany) zdobyła w niedzielę złoty medal mistrzostw Polski w biegach narciarskich na 15 km stylem klasycznym. Srebro wywalczyła Paulina Maciuszek (LKS Poroniec Poronin), a brąz Emilia Romanowicz (Puszcza Supraśl)

Jaśkowiec dystans 15 km pokonała w czasie 47:06,8 i o ponad siedemnaście sekund wyprzedziła drugą na mecie Maciuszek. Bardziej zacięta walka była o trzecią pozycję. Romanowicz czwartą Magdalenę Kozielską (UKS Regle Kościelisko) wyprzedziła o 0,9 sekundy. Natomiast piątą Annę Staręgę o 1,1 s.

W rywalizacji mężczyzn na 30 km techniką klasyczną triumfował Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce). Drugi był Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka), a trzeci Jan Antolec (LKS Poroniec Poronin).

Na 19. pozycji uplasował się natomiast Andrzej Honczar (Hubal Białystok), a 26. miejsce zajął jego klubowy kolega Kacper Janowski.