Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. Medale dla drużyn

Zespoły LKS Poroniec Poronin zdobyły złote medale zarówno w rywalizacji kobiet, jak i mężczyzn w sprincie drużynowym.

W rywalizacji kobiet do zmagań przystąpiło 11 zespołów złożonych z dwóch osób. Każda z zawodniczek trzykrotnie pokonywała trasę stylem dowolnym liczącą 1600 metrów. Złoto wywalczyły Paulina Maciuszek i Martyna Galewicz (LKS Poroniec Poronin), srebro Agnieszka i Beata Szymańczak (LKS Klimczok Bystra), a brąz Natalia Grzebisz i Justyna Mordarska (AZS AWF Katowice).

Na ósmej pozycji zmagania zakończyły reprezentantki Puszczy Supraśl - Emilia Romanowicz oraz Justyna Jakubik.

W rywalizacji mężczyzn triumfowali Jan Antolec i Patryk Chudoba (LKS Poroniec Poronin). Drugie miejsce zajęli Sebastian Gazurek i Mateusz Ligocki (NKS Trójwieś Beskidzka), a trzecie Marcin Rzeszótko i Konrad Motor (AZS AWF Katowice).

Na dziewiątej pozycji uplasowali się natomiast Daniel Iwanowski i Andrzej Honczar (Hubal Białystok).