Trener siatkarzy z Hajnówki: Najchętniej wszyscy wspieraliby Skrę Bełchatów albo Resovię, a reszta niech zdycha z głodu

W sobotę (godz. 17) Pronar Parkiet Hajnówka rozpocznie w play-off walkę o finał rozgrywek grupy trzeciej II ligi siatkarzy spotkaniem u siebie z AKS-em UŁ Łódź. Drużyny powalczą do trzech zwycięstw
Więcej informacji na bialystok.sport.pl

W zakończonej na początku marca rundzie zasadniczej hajnowianie zajęli drugie miejsce premiowane grą w fazie play-off. Zmierzą się w niej z AKS-em UŁ Łódź. Jeśli pokonają łodzian, zagrają o mistrzostwo grupy trzeciej, a jednocześnie uzyskają awans do półfinałowego turnieju o wejście do I ligi.

Pierwsze spotkanie z AKS-em Pronar Parkiet rozegra w sobotę (godz. 17) w hali przy ul. Piłsudskiego w Hajnówce, drugie - w niedzielę (godz. 12) również na własnym terenie. Później (13 i, ewentualnie, 14 kwietnia) walka przeniesie się na obiekt rywali. Jeśli piąty mecz będzie potrzebny do wyłonienia finalisty grupowych rozgrywek II ligi, odbędzie się on 17 kwietnia w Hajnówce.

- Na pewno chcemy wygrać z AKS-em, co będzie niezmiernie trudne, bo w rundzie zasadniczej dwa razy z tą drużyną przegraliśmy - mówi Paweł Blomberg, szkoleniowiec hajnowskich siatkarzy. - To jest podsumowanie całej naszej pracy w tym sezonie. Wiadomo, przegrany odpada i jest to koniec rozgrywek. Chcielibyśmy przejść dalej, chłopcy mieliby okazję pokazać się szerzej w Polsce. Nie chcę określać, czy I liga jest realna, wszystko może się zdarzyć. Mam nadzieję, że jak najlepiej zaprezentujemy się w najważniejszych meczach i zajdziemy jak najwyżej. Gdyby jednak udało się uzyskać awans, to byłby to przerost formy sportowej nad bazą finansową i organizacyjną.

Siatkarski klub z siatkówki nie może już liczyć na wsparcie swojego głównego sponsora, Pronaru, i poszukuje innych źródeł finansowania. Trener Blomberg zaznacza, że jest bardzo wdzięczny drugiemu ze sponsorów, Parkietowi, i jego właścicielom Alinie i Walentemu Wasilukom za umożliwienie mu pracy z II-ligowym zespole.

- Dzięki nim w ogóle jakoś mogłem egzystować - tłumaczy Paweł Blomberg. - Co będzie dalej? Zależy jaki wynik osiągniemy. Może gdybyśmy awansowali do I ligi... Ale byliśmy w niej już przecież i inni sponsorzy się nie pojawili. Najchętniej wszyscy wspieraliby Skrę Bełchatów albo Resovię, a reszta niech zdycha z głodu.

Drugi podlaski zespół występujący w II lidze, Centrum Augustów, który po rundzie zasadniczej zajął w tabeli siódmą lokatę, rozpocznie w sobotę w fazie play-out walkę o utrzymanie się w rozgrywkach. Jego przeciwnikiem w rywalizacji do trzech wygranych spotkań będzie Zawkrze Mława. Pierwsze dwa mecze augustowianie rozegrają we własnej hali (przy ul. Konopnickiej). W sobotę mecz Centrum - Zawkrze rozpocznie się o godz. 18, w niedzielę - o godz. 12.

Pary play-off (rywalizacja do trzech zwycięstw): Trójka Międzyrzec Podlaski - LKS Caro Rzeczyca, Pronar Parkiet Hajnówka - AKS UŁ Łódź (pierwsze spotkania 6 kwietnia).

Pary play-out (rywalizacja do trzech zwycięstw): Centrum Augustów - Zawkrze Mława, Żyrardowianka - Bzura Ozorków (pierwsze spotkania 6 kwietnia).

AZS UWM Olsztyn zajął w rozgrywkach grupy trzeciej II ligi piąte miejsce, MOS Wola Warszawa - szóste. Drużyny te zakończyły już sezon.

Tabela II ligi po rundzie zasadniczej

1. Trójka Międzyrzec Podl.184348:22
2. Pronar Parkiet Hajnówka184147:22
3. AKS UŁ Łódź184047:23
4. Caro Rzeczyca183843:24
5. AZS UWM Olsztyn183743:24
6. MOS Wola Warszawa182027:40
7. Centrum Augustów181928:42
8. Żyrardowianka181622:43
9. Bzura Ozorków18918:50
10. Zawkrze Mława18718:51
Zwycięzcy play-off zmierzą się w pojedynku o mistrzostwo grupy trzeciej II ligi; obie drużyny zagrają w turnieju półfinałowym o awans do I ligi (ekipy, które odpadną zajmą miejsca 3. i 4.). Wygrani w play-out utrzymają się w rozgrywkach i zajmą w nich 7. i 8. lokatę. Pokonani zmierzą się między sobą w pojedynku do trzech zwycięstw o prawo do barażu o pozostanie w II lidze.

Więcej o: