Ślepsk Suwałki pokonany po raz drugi w Bielsku-Białej

W niedzielę w drugim spotkaniu play-off I ligi siatkarzy Ślepsk Suwałki przegrał z BBTS-em Bielsko-Biała w takim samym stosunku jak w sobotę - 1:3. Rywalizacja o półfinał rozgrywek (walka trwa do trzech zwycięstw) przenosi się teraz do Suwałk - następny mecz za tydzień

W przegranym 1:3 pierwszym spotkaniu w sobotę suwalscy siatkarze łatwo oddali inauguracyjnego seta. W niedzielnym meczu było inaczej. Wprawdzie pierwsze piłki należały do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie 4:0, ale później inicjatywę uzyskał Ślepsk. Ze stanu 9:12 doprowadził do 16:12, siedem z rzędu punktów uzyskując głównie dzięki zagrywce Wojciecha Winnika i blokowi. Przewagi goście nie oddali do końca pierwszej partii, wygrywając ją 25:22.

W drugim secie lepsi okazali się gospodarze. Po wyrównanym jego starcie, kiedy zespoły walczyły punkt za punkt, BBTS oddalił się aż na osiem "oczek". Wynik 19:11 dla zespołu z Bielska-Białej oznaczał, że niespodzianki w tej odsłonie spotkania nie będzie. Ostatecznie zakończyła się ona przegraną Ślepska 17:25.

Suwalscy siatkarze nie oddawali rywalom pola w trzecim secie do momentu, w którym na tablicy wyników widniał remis 15:15. Wtedy cztery punkty zdobył BBTS, a Ślepsk nie odpowiedział żadnym. Po uzyskaniu prowadzenia bielszczanie kontrolowali przebieg tej partii meczu i zwyciężyli 25:18.

Drugie zwycięstwo w rywalizacji play-off ze Ślepskiem Suwałki BBTS zapewnił sobie w czwartym secie. Gospodarze wypracowali sobie kilkupunktową przewagę w połowie partii i stopniowo ją powiększali. Końcówka nie przysporzyła emocji. Suwalski zespół przegrał w tej odsłonie spotkania 19:25 i w całym meczu 1:3.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie fazy play-off rywalizacja trwa do trzech wygranych jednego z zespołów. Po dwóch porażkach w Bielsku-Białej Ślepsk zagra z BBTS-em we własnej hali w sobotę 13 kwietnia (godz. 17). Jeśli zwycięży, dzień później zespoły ponownie wyjdą na parkiet hali OSiR przy ul. Wojska Polskiego w Suwałkach. Gdyby do rozstrzygnięcia rywalizacji było potrzebne piąte spotkanie, zaplanowano je na 17 kwietnia w Bielsku-Białej.

BBTS Bielsko-Biała - Ślepsk Suwałki 3:1 (pierwsze spotkanie 3:1, stan rywalizacji do trzech zwycięstw 2:0)

Sety: 22:25, 25:17, 25:18, 25:19.

Ślepsk: Skrzypkowski, Leszczawski, Winnik, Buchowski, Rudzewicz, Ratajczak, Dembiec (libero) oraz Peszko, Schamlewski, Sobański.

Sobotnie mecze pozostałych par pierwszej rundy play-off: Czarni Radom - Kęczanin Kęty 3:0, Pekpol Energa Ostrołęka - MKS Banimex Będzin 3:1, Cuprum Mundo Lubin - Camper Wyszków 3:2.

Play-out o pozostanie w I lidze: Jadar Siedlce - MCKiS Energetyk Jaworzno 3:2, Stal AZS PWSZ Nysa - AZS UAM Poznań 3:2.

Wszystkie pojedynki będą trwały do trzech zwycięstw jednej z drużyn. Po pierwszej rundzie fazy play-off zwycięzcy awansują do półfinału, przegrani zajmą miejsca 5. - 8. (w PlusLidze w sezonie 2013/14 zagra zespół, który zajmie co najmniej czwartą lokatę w rozgrywkach I ligi, zgłosił formalny o to wniosek - BBTS Bielsko-Biała, Camper Wyszków, Cuprum Lubin i Czarni Radom - oraz wypełni warunki finansowo-organizacyjne). Zwycięzcy rywalizacji w play-out pozostają w I lidze. Przegrani zostają relegowani klasę rozgrywkową niżej.