Sport.pl

BBTS Bielsko-Biała lepszy od Ślepska w play-off. Suwalscy siatkarze zakończyli sezon

W sobotę Ślepsk Suwałki doznał trzeciej porażki w rywalizacji play-off I ligi siatkarzy z BBTS-em Bielsko-Biała i odpadł z dalszej części rozgrywek. - Nie ma co ukrywać, na dzień dzisiejszy BBTS jest zespołem lepszym, ale praca, którą wykonaliśmy w tym sezonie, zaprocentuje w przyszłości - uważa drugi trener suwalskiej drużyny, Mateusz Mielnik
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Do półfinałów po trzech kolejnych zwycięstwach 3:1 awansował zespół z Bielska-Białej. Ślepsk Suwałki zakończył w sobotę sezon 2012/13 I ligi i zajmie siódme lub ósme miejsce w rozgrywkach (rywalizacja innych par w play-off jeszcze trwa).

W sobotę we własnej hali suwalskiej drużynie udało się wygrać tylko jednego seta, po zaciętej walce na przewagi 31:29. Przebieg pozostałych trzech partii kontrolowali goście.

- Zespół z Bielska-Białej pokazał po raz kolejny, że konsekwencja w grze i unikanie błędów własnych, szczególnie w ataku, przy wyrównanym poziomie drużyn na tym etapie rywalizacji prowadzi do tego, że zdobywa się przewagę i wygrywa mecze - ocenia drugi trener Ślepska. - BBTS zagrał w sobotę jeszcze lepiej niż w poprzednich dwóch spotkaniach przed tygodniem we własnej hali, a my nie potrafiliśmy się temu przeciwstawić.

O sobotniej porażce zdecydowały błędy własne suwalskich siatkarzy, a także punkty zdobyte przez BBTS blokiem, który do tej pory był mocną stroną Ślepska.

- Zdobywaliśmy więcej punktów w ataku od zespołu z Bielska-Białej, ale nie przełożyło się to na wynik, gdyż popełnialiśmy więcej błędów bezpośrednich i rywale częściej nas podbijali - tłumaczy Mateusz Mielnik. - Do tego BBTS zdecydowanie lepiej zagrał w bloku. Przegraliśmy w sobotę w tym elemencie różnicą ponad dziesięciu punktów. Mogliśmy upatrywać jeszcze szansy na zwycięstwo w zagrywce, ale nie odrzuciliśmy przeciwników od siatki. Nie ma co ukrywać, na dzień dzisiejszy BBTS jest zespołem lepszym od naszego.

Trener suwalskiego zespołu podkreśla jednak, że doświadczenie, które siatkarze zdobyli w tym sezonie, i miesiące ciężkich treningów przyniosą efekty w następnej edycji ligowych rozgrywek. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie z tego korzystał ten sam duet szkoleniowców: Tomasz Wasilkowski i Mateusz Mielnik.

- Z nami o przyszłym sezonie nikt jeszcze nie rozmawiał - mówi Mateusz Mielnik. - Kolejny rok pracy z tym samym sztabem szkoleniowym i w podobnym składzie, uzupełnionym i wzmocnionym, na pewno przyniósłby lepsze wyniki. Bardzo byśmy chcieli zostać w Ślepsku, ale to nie od nas zależy. Uważam, że siatkarze i my, trenerzy, wykonaliśmy kawał dobrej roboty, która będzie procentować. Chciałbym podziękować chłopakom za wszystko. Było bardzo przyjemnie pracować z nimi w tym sezonie. A co będzie dalej, zobaczymy.

W innych parach fazy play-off rywalizacja nie zakończyła się na trzech spotkaniach i trwa nadal (czwarte pojedynki w niedzielę). W sobotę rozstrzygnęła się natomiast walka w play-out. W gronie I-ligowców pozostają Jadar Siedlce i Stal Nysa.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Ślepsk Suwałki - BBTS Bielsko-Biała 1:3

Sety: 15:21, 31:29, 21:25, 22:25.

Ślepsk: Skrzypkowski, Leszczawski, Winnik, Buchowski, Rudzewicz, Ratajczak, Dembiec (libero) oraz Górski, Peszko, Schamlewski, Sobański.

Wcześniej rozegrane mecze: 1:3 i 1:3 (w ubiegłą sobotę i niedzielę w Bielsku-Białej).

W rywalizacji do trzech zwycięstw: 0:3.

Wyniki spotkań innych par pierwszej rundy play-off: Czarni Radom - Kęczanin Kęty 3:0, 1:3, 3:2; Pekpol Energa Ostrołęka - MKS Banimex Będzin 3:1, 3:1, 2:3; Cuprum Mundo Lubin - Camper Wyszków 3:2, 3:1, 0:3.

Play-out o pozostanie w I lidze: Jadar Siedlce - MCKiS Energetyk Jaworzno 3:2, 3:0, 3:2; Stal AZS PWSZ Nysa - AZS UAM Poznań 3:2, 3:0, 3:0.

Wszystkie pojedynki będą trwały do trzech zwycięstw jednej z drużyn. Po pierwszej rundzie fazy play-off zwycięzcy awansują do półfinału, przegrani zajmą miejsca 5.-8. (w PlusLidze w sezonie 2013/14 zagra zespół, który zajmie co najmniej czwartą lokatę w rozgrywkach I ligi, zgłosił formalny o to wniosek - BBTS Bielsko-Biała, Camper Wyszków, Cuprum Lubin i Czarni Radom - oraz wypełni warunki finansowo-organizacyjne). Zwycięzcy rywalizacji w play-out pozostają w I lidze. Przegrani zostają relegowani klasę rozgrywkową niżej.

Więcej o: