Wigry przegrały w Suwałkach ze Zniczem 0:1. Dwie czerwone kartki

Nie udało się w sobotę zdobyć punktów broniącym się przed spadkiem w grupie wschodniej II ligi Wigrom. Suwalska drużyna uległa u siebie Zniczowi Pruszków 0:1

Po trzech zwycięstwach w marcu na starcie rundy rewanżowej Wigry dostały teraz zadyszki. W kwietniu w czterech spotkaniach zdobyły tylko jeden punkt (z Motorem w Lublinie przed tygodniem). W sobotę na własnym obiekcie suwalska drużyna musiała uznać wyższość Znicza Pruszków, przegrywając 0:1. Dwóch piłkarzy Wigier ujrzało w tym meczu czerwone kartki.

Już na początku spotkania Michał Zapaśnik wyprowadził gości na prowadzenie i od trzeciej minuty meczu Wigry musiały gonić wynik. Jedną z szans na wyrównanie w pierwszej połowie spotkania miał Mateusz Romachów w 36. minucie, ale na wysokości zadania stanął bramkarz Znicza, Paweł Pazdan.

Po przerwie Patryka Gondka zastąpił Dawit Makaradze, a gruziński piłkarz zaraz po wejściu na boisko umieścił piłkę w siatce bramki rywali. Sędzia dopatrzył się jednak spalonego. Od 68. minuty gospodarze musieli grać w dziesiątkę: z powodu drugiego żółtego kartonika przedwcześnie do szatni musiał udać się Łukasz Sołowiej. Osłabione Wigry nie były w stanie doprowadzić do remisu, a w ostatniej minucie spotkania drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną, ukarany został także Makardze. Wigry zakończyły więc spotkanie w dziewiątkę.

Już w środę (godz. 16) suwalski zespół rozegra kolejny ligowy mecz - na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola.

Wigry Suwałki - Znicz Pruszków 0:1 (0:1)

Strzelcy bramek: Michał Zapaśnik (3.).

Wigry: Salik - Romachów Ż, Słowicki (68. Baranowski), Wenger, Widejko - Pomian (87. Tuttas), Sołowiej ŻŻ, Atanacković, Gondek Ż (46. Makaradze ŻŻ), Tarnowski - Luksys.

Pozostałe spotkania 24. kolejki

Piątek: Garbarnia Kraków - Concordia Elbląg 1:2.

Sobota: Resovia Rzeszów - Pelikan Łowicz 0:1, Unia Tarnów - Radomiak Radom 3:1, Siarka Tarnobrzeg - Wisła Puławy 2:0, Wisła Płock - Stal Rzeszów 1:1, Pogoń Siedlce - Puszcza Niepołomice 2:1, Stal Stalowa Wola - Motor Lublin 1:0, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Olimpia Elbląg 0:1.