Sport.pl

Pronar Parkiet Hajnówka wyrównał stan rywalizacji z Caro Rzeczyca o prymat w grupie trzeciej II ligi

Po sobotniej porażce 1:3 Pronar Parkiet zrewanżował się drużynie Caro Rzeczyca w niedzielę zwycięstwem 3:1 w drugim meczu we własnej hali grupowego finału II ligi siatkówki mężczyzn. W walce do trzech wygranych stan pojedynku się wyrównał i wynosi 1:1
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Rywalizacja przeniesie się teraz na teren rywali. Dwa kolejne spotkania zaplanowano na przyszłą sobotę (godz. 18) i niedzielę (godz. 12) w Rzeczycy. Do zdobycia tytułu mistrza grupy trzeciej II ligi zarówno Pronarowi Parkietowi jak i Caro brakuje dwóch zwycięstw.

- W niedzielę źle rozpoczęliśmy pierwszego seta, straciliśmy po własnych błędach dziewięć zagrywek, ale w drugim poprawiliśmy już ten element gry, a także skuteczność i zaczęliśmy grać blokiem - mówi prezes siatkarskiego klubu z Hajnówki, Łukasz Ławnicki. - Mecz po naszej myśli układał się do końca. Mamy więc 1:1, taki sam rezultat jak po dwóch meczach w Hajnówce poprzedniego pojedynku w play-off z AKS UŁ Łódź. Postaramy się, aby podobnie jak w Łodzi rozstrzygnąć na wyjeździe walkę z Caro na swoją korzyść.

Przypomnijmy: oba zespoły rywalizujące ze sobą o zwycięstwo w grupie trzeciej II ligi zakwalifikowały się już do półfinałów o I ligę, które rozpoczną się 17 maja. Po dwie najlepsze drużyny z czterech grup wybiorą się wtedy na dwa turnieje według klucza - w jednym zagrają mistrzowie grup pierwszej i drugiej z wicemistrzami grup trzeciej i czwartej, w drugim zmierzą się triumfatorzy grup trzeciej i czwartej z ekipami, które przegrają walkę finał w grupach pierwszej i drugiej.

- Ubiegamy się o organizację w Hajnówce turnieju półfinałowego, w którym będziemy uczestniczyli. W poniedziałek wysyłam w tej sprawie dokumenty do Warszawy. Czy nam go przydzielą, to już zależy od PZPS. Byłoby fajnie, aby mieszkańcy naszego miasta zobaczyli trochę dobrej siatkówki, a jak gra się we własnej hali, to poniekąd łatwiej jest osiągnąć dobry rezultat. Chcielibyśmy dotrzeć aż do finału, a z niego awansować do I ligi. Czy to się uda? Poziom drużyn jest bardzo wyrównany. Nie poddajemy się jednak. Chłopcy grają bardzo dobrze, wszyscy się starają, ale ciągle trapi nas kwestia sponsorowania. Liczymy na jakąkolwiek pomoc finansową. Czym dłużej gramy w tym sezonie i pokonujemy poszczególne szczeble rozgrywek, tym bardziej potrzebne nam są pieniądze - apeluje Łukasz Ławnicki.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Pronar Parkiet Hajnówka - LKS Caro Rzeczyca 3:1

Sety: 21:25, 25:22, 25:20, 25:17.

Pronar Parkiet: Ranecki, Bielicki, Kuźnik, Sikorski, Wierzbicki, Żyliński, Saczko (libero) oraz Małachowski, Piekarski, Kuźma.

Spotkania o mistrzostwo grup II ligi (do trzech wygranych)

Grupa I. Krispol Września - MKS Kalisz (pierwsze spotkanie 27 kwietnia).

Grupa II. TKS Tychy - KS Milicz 0:3, 3:0 (następne spotkanie 27 kwietnia).

Grupa III. Pronar Parkiet Hajnówka - LKS Caro Rzeczyca 1:3, 3:1 (następne spotkanie 27 kwietnia).

Grupa IV. Avia Świdnik - AGH AZS Kraków 3:0, 3:0 (następne spotkanie 27 kwietnia).

Drużyny rywalizujące o mistrzostwo innych grup II ligi są potencjalnymi rywalami Pronaru Parkietu Hajnówka w jednym z dwóch turniejów półfinałowych (17 - 19 maja) o wyższą klasę rozgrywkową. Po dwa zespoły z tych turniejów awansują do finału (31 maja - 2 czerwca), z którego to z kolei dwie najlepsze ekipy awansują do I ligi.

Więcej o:
Skomentuj:
Pronar Parkiet Hajnówka wyrównał stan rywalizacji z Caro Rzeczyca o prymat w grupie trzeciej II ligi
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX