Mistrzostwa Polski w Białymstoku. Czy faworyci odeprą atak młodzieży?

Po raz drugi z rzędu Białystok będzie organizatorem indywidualnych mistrzostw Polski w badmintonie. Przed rokiem wygrywali faworyci, ale tym razem mocno mają naciskać młodzi zawodnicy.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W 49. indywidualnych mistrzostwach Polski najprawdopodobniej nie wystartują najbardziej utytułowani zawodnicy w tej dyscyplinie w kraju - mikst Hubala Białystok Nadia Zięba i Robert Mateusiak. Obecnie są oni na turnieju w Indiach.

- Z racji miejsca w rankingu światowym muszą tam grać - mówi Paweł Lenkiewicz, organizator mistrzostw Polski. - I patrząc na ich pierwszych rywali w tym turnieju, nie powinni szybko odpaść. W mistrzostwach Polski pierwszy mecz miksta wypada w piątek o godzinie 19.30. Raczej małe szanse, aby zdążyli wrócić do kraju.

Ale oprócz Zięby i Mateusiaka w Białymstoku powinni rywalizować wszyscy najlepsi badmintoniści z kraju. Będzie można oglądać uczestników ubiegłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Londynie: Przemysława Wachę (Technik Głubczyce), Kamilę Augustyn (SKB Suwałki), debel Adam Cwalina/Michał Łogosz (SKB).

Duże szanse na włączenie się do walki o złote medale mają młodzi zawodnicy z województwa podlaskiego.

- Bardzo liczymy, że Michał Rogalski i Anna Narel z Hubala w grach pojedynczych będą bardzo wysoko - wymienia Lenkiewicz.

W ubiegłym roku mistrzostwa w singlu wygrali Wacha i Augustyn.

Ciekawa rywalizacja zapowiada się także w grach podwójnych. W deblu pań z numerem pierwszym rozstawione są Ewa Piotrowska i Edyta Tarasewicz z Hubala, a najgroźniejszymi rywalkami białostoczanek powinna być para z Suwałk: Augustyn/Monika Bieńkowska.

W deblu męskim faworytami są Cwalina i Łogosz, a na drodze do złota może im stanąć duet Technika Głubczyce Wacha/Wojciech Szkudlarczyk.

W grze mieszanej tytułu sprzed roku będą bronić Szkudlarczyk i Agnieszka Wojtkowska z Technika. Wtedy Zięba i Mateusiak nie mogli startować z powodu kontuzji zawodniczki.

Mistrzostwa będą rozgrywane w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca. W czwartek o godzinie 14 rozpoczną się gry eliminacyjne, a w piątek o godzinie 9 początek turnieju głównego. W sobotę o godzinie 10 rozpoczną się ćwierćfinały, a półfinały o 16. Początek finałów zaplanowano na godzinę 11 w niedzielę.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Medaliści mistrzostw Polski z 2012 roku

Gra pojedyncza mężczyzn

1. Przemysław Wacha (Technik Głubczyce)

2. Rafał Haweł (Piast Słupsk)

3-4. Michał Rogalski (Hubal Białystok), Dariusz Zięba (Badminton Choroszcz)

Gra pojedyncza kobiet

1. Kamila Augustyn (SKB Suwałki)

2. Weronika Grudzina (MLKS Solec Kujawski)

3-4. Aleksandra Walaszek (Technik Głubczyce), Aneta Wojtkowska (Technik Głubczyce)

Gra podwójna mężczyzn

1. Michał Łogosz (SKB Suwałki)/ Robert Mateusiak (Hubal Białystok)

2. Łukasz Moreń (SKB Suwałki)/ Wojciech Szkudlarczyk (Technik Głubczyce)

3-4. Patryk Szymoniak/ Adrian Dziółko (Hubal Białystok), Hubert Pączek (AZS AGH Kraków)/ Michał Rogalski (Hubal Białystok)

Gra podwójna kobiet

1. Agnieszka Wojtkowska/ Natalia Pocztowiak (Technik Głubczyce)

2. Kamila Augustyn/ Joanna Szleszyńska-Łogosz (SKB Suwałki)

3-4. Monika Bieńkowska (Badminton Choroszcz)/ Ewa Jarocka-Burniewicz (Hubal Białystok), Aneta Wojtkowska/ Aleksandra Walaszek (Technik Głubczyce)

Gra mieszana

1. Wojciech Szkudlarczyk/ Agnieszka Wojtkowska (Technik Głubczyce)

2. Jacek Kołumbajew (AZSUW Warszawa)/ Martyna Poprzeczko (Naprzód Zielonki)

3-4. Łukasz Moreń (SKB Suwałki)/ Natalia Pocztowiak (Technik Głubczyce), Wojciech Buczyński (Sokół Ropczyce)/ Anna Belicka (Orlicz Suchedniów).