Zostały tylko finały. Przemysław Wacha i Kamila Augustyn bronią tytułów

Przemysław Wacha i Kamila Augustyn staną przed szansą zdobycia kolejnych tytułów mistrzów kraju w badmintonie. Finały 49. indywidualnych mistrzostw Polski w niedzielę od godziny 11.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Mistrzostwa Polski są rozgrywane w Białymstoku i to właśnie zawodnicy gospodarzy z Hubala będą finałowymi rywalami utytułowanych badmintonistów. Wieloletnią hegemonię Przemysława Wachy z Technika Głubczyce postara się przerwać Michał Rogalski. Już w półfinale Wacha miał problemy z innym przedstawicielem białostockiego klubu Adrianem Dziółko, którego pokonała 2:1 (21:14, 19:21, 21:10). Znacznie łatwiej awans do finału wywalczył Rogalski, który w sobotnim półfinale pokonał 2:0 (21:14, 21:9) Huberta Pączka z AZS Kraków.

W rywalizacji kobiet, tak jak się spodziewano, o złoto powalczą Augustyn z SKB Suwałki z Anną Narel z Hubala. Ta pierwsza w półfinale wygrała 2:0 (23:21, 21:18) z Dorotą Grzejdak z Komety Sianów, a Narel także 2:0 (21:17, 21:11) z Agatą Świst z UKS Zamość.

W mikście pod nieobecność pary Hubala Nadi Zięby i Roberta Mateusiaka szansę na tytuł mają Michał Łogosz i Monika Bieńkowska z SKB Suwałki. W półfinale pokonali oni 2:0 (21:11, 21:18) parę AZS-u Olsztyn Lech Dryżałkowski/Aneta Walentukanis. Rywalami suwałczan będą mistrzowie z ubiegłego roku Agnieszka Wojtkowska/Wojciech Szkudlarczyk z Technika Głubczyce, którzy w półfinale wygrali 2:0 (21:12, 21:11) z mikstem Martyna Poprzeczko (UKS Stare Babice)/Jacek Kołumbajew (AZS UW Warszawa).

Bieńkowska i Łogosz zagrają także w finałach debla. Bieńkowska wraz z Augustyn w półfinale bez problemu wyeliminowały 2:0 (21:7, 21:5) rozstawioną z numerem pierwszym parę Ewa Piotrowska/Edyta Tarsewicz z Hubala. Chrapkę na złoto ma także debel Technika Głubczyce, siostry Agnieszka i Aneta Wojtkowska, które w półfinale także bez kłopotów wygrały 2:0 (21:6, 21:5) z parą Katarzyna Garbacka (AZS UW Warszawa)/Kinga Rudolf (Kolejarz Częstochowa).

Natomiast Łogosz będzie bronił złota w deblu sprzed roku. Tyle że rok temu wygrał wraz z nieobecnym na mistrzostwach Mateusiakiem. Teraz o mistrzostwo powalczy z kolegą klubowym Adamem Cwaliną, z którym występował na ubiegłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Suwalski debel w półfinale wygrał 2:0 (21:13, 21:9) z parą Hubala Dziółko/Rogalski. Rywalami Łogosza i Cwaliny będzie debel Technika Głubczyce Wacha/Wojciech Szkudlarczyk, który w walce o finał wygrała 2:0 (25:23, 21:18) z Jackiem Kołumbajewem (AZS UW Warszawa) i Pawłem Prądzińskim (Kometa Sianów).

Początek spotkań finałowych w niedzielę od godziny 11. w hali Zespołu Szkół Rolniczych przy ul. Suchowolca.

a href="http://www.bialystok.sport.pl/sport-bialystok/0,0.html" target="_blank">Więcej informacji na bialystok.sport.pl