Mistrzostwa Polski zakończone. Weterani trzymają się mocno

Kamila Augustyn z SKB Suwałki i Przemysław Wacha z Technika Głubczyce, którzy mają już po kilkanaście złotych medali mistrzostw Polski, w niedzielę dołożyli kolejne tytuły w singlu. W deblu męskim złoto wywalczyli Michał Łogosz i Adam Cwalina z SKB. Z powodu kontuzji jeden mecz finałowy został przerwany, a jeden w ogóle się nie odbył.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W 49. badmintonowych mistrzostwach Polski, które w niedzielę zakończyły się w Białymstoku, starzy mistrzowie w grach singlowych obronili swoje pozycje. Zastąpić ich próbowali młodzi przedstawiciele Hubala Białystok, którzy byli rywalami finałowymi wielokrotnych mistrzów Polski. Blisko zdetronizowania Wachy był Michał Rogalski. Białostoczanin stoczył wyrównany pojedynek. W obu setach miał już sporą przewagę, w pierwszym prowadził 15:10, a w drugim 11:6. W obu miał też lotki setowe, ale to właśnie Wacha w końcówkach był lepszy. 32-letni zawodnik Technika Głubczyce wygrał 2:0 (25:23, 23:21) i zdobył swój 12. tytuł mistrzowski.

- Był to dla mnie pierwszy finał mistrzostw Polski w karierze, a rywal już w takich meczach grał kilkanaście razy - mówi Rogalski. - To było widać w końcówkach setów. Gdybym przegrał dwa razy do 16, to nie byłoby czego żałować, a tak była bardzo duża szansa na mistrzostwo i pozostaje niedosyt.

Łatwiej swój 13. tytuł mistrzowski w karierze zdobyła Kamila Augustyn. W finale 31-letnia zawodniczka 2:0 (21:18, 21:19) wygrała z Anną Narel z Hubala.

- To jest mój ostatni start w grze indywidualnej - przyznała Augustyn. - W następnych sezonach będę startować w mikście i deblu, bo to lubię, a gra indywidualna jest już dla mnie za bardzo wyczerpująca. Myślałam, że już tym razem Ania Narel będzie gotowa, aby ze mną wygrać, ale widać młodym czegoś jeszcze brakuje. Zaznaczam, że wszystkie pojedynki w mistrzostwach wygrałam w dwóch setach, a w półfinale pokonałam 46-letnią zawodniczkę (Dorota Grzejdak z Komety Sianów). Tak więc starsi zawodnicy radzą sobie bardzo dobrze.

Po złoto w deblu męskim sięgnęli Michał Łogosz i Adam Cwalina z SKB. Para z suwalskiego klubu bez problemu wygrała finał 2:0 (21:14, 21:12) z Wachą i Wojciechem Szkudlarczykiem z Technika Głubczyce.

Łogosz miał szansę jeszcze na drugie złoto, gdyż grał w finale miksta. Niestety, jego partnerka Monika Bieńkowska (SKB Suwałki) w trzecim secie przy stanie 13:18 doznała kontuzji kolana i meczu nie dokończono. Złoto trafiło do pary Technika Agnieszka Wojtkowska/Szkudlarczyk.

Z powodu kontuzji Bieńkowskiej nie rozegrano także finału debla żeńskiego (miała grać z Augustyn). Złoto bez gry przypadło siostrom z Technika Głubczyce Agnieszce i Annie Wojtkowskim.

a href="http://www.bialystok.sport.pl/sport-bialystok/0,0.html" target="_blank">Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Medaliści mistrzostw Polski 2013

Gra pojedyncza mężczyzn

1. Przemysław Wacha (Technik Głubczyce)

2. Michał Rogalski (Hubal Białystok)

3.-4. Adrian Dziółko (Hubal), Hubert Pączek (AZS Kraków)

Gra podwójna mężczyzn

1. Adam Cwalina/Michał Łogosz (SKB Suwałki)

2. Wojciech Szkudlarczyk/Przemysław Wacha (Technik Głubczyce)

3.-4. Adrian Dziółko/Michał Rogalski (Hubal Białystok), Jacek Kołumbajew (AZS UW Warszawa)/Paweł Prądziński (Kometa Sianów)

Gra pojedyncza kobiet

1. Kamila Augustyn (SKB Suwałki)

2. Anna Narel (Hubal Białystok)

3.-4. Agata Świst (UKS Zamość), Dorota Grzejdak (Kometa Sianów)

Gra podwójna kobiet

1. Agnieszka Wojtkowska/Anna Wojtkowska (Technik Głubczyce)

2. Kamila Augustyn/Monika Bieńkowska (SKB Suwałki)

3.-4. Ewa Piotrowska/Edyta Tarasewicz (Hubal), Katarzyna Garbacka (AZS UW Warszawa)/Kinga Rudolf (Kolejarz Częstochowa)

Gra mieszana

1. Wojciech Szkudlarczyk/Agnieszka Wojtkowska (Technik Głubczyce)

2. Michał Łogosz/Monika Bieńkowska (SKB Suwałki)

3.-4. Lech Dryżałowski/Aneta Walentukanis (AZS Olsztyn), Jacek Kołumbajew (AZS UW Warszawa)/Martyna Poprzeczko (UKS Stare Babice)