Wigry Suwałki grały w osłabieniu, ale pokonały rywala w meczu o sześć punktów

W środę suwalskie Wigry wygrały 3:0 na własnym stadionie z zespołem Concordii Elbląg, jednym z rywali w walce o utrzymanie w grupie wschodniej piłkarskiej II ligi

Suwalska drużyna objęła prowadzenie w 22. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na listę strzelców - po raz drugi w barwach Wigier po przejściu w przerwie zimowej z litewskiej Suduvy Mariampol - wpisał się Povilas Luksys. Na dziesięć minut przed przerwą Aleksandar Atanacković podwyższył na 2:0 po składnej akcji tercetu Marcin Tarnowski - Povilas Luksys - Davit Makaradze. Ten ostatni podał w uliczkę Serbowi, który nie miał kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce. Wydawało się, że Wigry ze spokojem będą kontrolowały mecz.

Chwilę później Marcin Tarnowski otrzymał jednak drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i zespół z Suwałk przez ponad 45 minut zmuszony był walczyć w osłabieniu. Nie przeszkodziło to Wigrom w konstruowaniu ofensywnych akcji jeszcze przed przerwą. W doliczonym czasie pierwszej połowy Povilas Luksys znów skierował piłkę do bramki Concordii, ale sędzia odgwizdał spalonego.

Po przerwie, grając w przewadze, Concordia próbowała atakować, ale to Wigry zdobyły jeszcze jednego gola. Tuż przed zakończeniem spotkania po kontrze wynik spotkania na 3:0 ustalił Tomasz Tuttas.

W sobotę Wigry zmierzą się w kolejnym meczu w II lidze. Ich rywalem będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który także walczy o utrzymanie.

Wigry Suwałki - Concordia Elbląg 3:0 (2:0)

Strzelcy bramek: Povilas Luksys (22.), Aleksandar Atanacković (35.), Tomasz Tuttas (88.).

Wigry: Salik - Słowicki Ż (88. Romachów), Karankiewicz, Wenger, Widejko - Makaradze (60. Baranowski), Atanacković (67. Lauryn), Drągowski, Luksys (59. Pomian), Tarnowski ŻŻ - Tuttas Ż.

Pozostałe spotkania 28. kolejki

Środa: Radomiak Radom - Wisła Puławy 0:0, Garbarnia Kraków - Olimpia Elbląg 1:0, Siarka Tarnobrzeg - Puszcza Niepołomice 2:3, Resovia - Motor Lublin 2:2, Znicz Pruszków - Pelikan Łowicz 1:3, Unia Tarnów - Stal Rzeszów 1:1, Wisła Płock - Stal Stalowa Wola, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pogoń Siedlce (18).