Wigry zremisowały w sobotę ze Świtem

Suwalskie Wigry bezbramkowo zremisowały na wyjeździe ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, ostatnią drużyną tabeli w sobotnim meczu 29. kolejki grupy wschodniej II ligi

W środę Wigry pokonały u siebie 3:0 Concordię Elbląg, jednego z rywali w walce o pozostanie w II lidze, mimo że przez więcej niż połowę spotkania grały w osłabieniu. W sobotę w meczu z przeciwnikiem, który zajmuje w tabeli ostatnią pozycję, to suwalski zespół był uprzywilejowany: w 15. minucie za faul na Bartoszu Widejce ukarany został pomocnik Świtu, Kamil Szczepański.

Gry w przewadze podopieczni trenera Donatasa Vencevicusa nie potrafili jednak wykorzystać. W drugiej połowie meczu Wigry naciskały, starały się przechylić szalę na swoją korzyść, ale nie udało im się trafić do siatki. Jedną z najlepszych okazji ku temu miał w 78. minucie Povilas Luksys, lecz jego strzał skierowany w "okienko" obronił bramkarz Świtu.

W następnych kolejkach drużyna z Suwałk zmierzy się z zespołami z czołówki. Za tydzień Wigry gościć będą Wisłę Puławy, a później zagrają na wyjeździe z Wisłą Płock i u siebie z Pelikanem Łowicz.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Wigry Suwałki 0:0

Wigry: Salik - Słowicki Ż, Karankiewicz, Wenger, Widejko - Makaradze Ż (46. Baranowski Ż), Drągowski (86. Gondek), Atanacković, Luksys, Tarnowski (74. Pomian) - Tuttas.

Pozostałe spotkania 29. kolejki

Sobota: Wisła Puławy - Concordia Elbląg 1:0, Pogoń Siedlce - Wisła Płock 2:2, Motor Lublin - Siarka Tarnobrzeg 2:0, Olimpia Elbląg - Unia Tarnów 1:1, Stal Rzeszów - Znicz Pruszków 0:1, Stal Stalowa Wola - Resovia (17).

Niedziela: Pelikan Łowicz - Radomiak Radom (godz. 11.15), Puszcza Niepołomice - Garbarnia Kraków (17).