Mistrzostwa Polski w kajakarstwie. Dojlidy lubią brąz

Podczas weekendu w Bydgoszczy odbyły się XXIX Długodystansowe Mistrzostwa Polski. Reprezentanci województwa podlaskiego pięć razy stawali na podium

W rywalizacji juniorów młodszych złoto zdobyli kajakarze Sparty Augustów. Kacper Charko i Łukasz Bonarski wygrali zmagania w K2 na 10000 metrów.

Trzy brązowe krążki z zawodów z Bydgoszczy przywieźli z kolei seniorzy Dojlid Białystok. Trzecie miejsce wywalczyła Sandra Skowrońska, od której szybsze na 10000 metrów były tylko Aleksandra Górna (Zawisza Bydgoszcz) oraz Anna Włosik (KKW-29 Kraków). Trzecią pozycję zajął również Rafał Rosolski. Przed zawodnikiem Dojlid linię mety minęli Tomasz Olszewski (Posnania) i Arkadiusz Krajewski (Admira Gorzów Wielkopolski). Na dziewiątym miejscu w tej rywalizacji (K1 na 10000 metrów) uplasował się z kolei Paweł Florczak z Dojlid. Trzeci brązowy krążek dla Dojlid zdobyła w Bydgoszczy osada K2 na 10000 metrów, którą stworzyli Florczak wraz z Wojciechem Pannellierem.

Brązowy medal podczas weekendu wywalczył też Kamil Szczepański. Zawodnik Cresovii Białystok uplasował się na trzeciej pozycji w rywalizacji C1 na 2000 metrów chłopców.