Turniej Asów bez niespodzianek. Wygrywali badmintoniści Hubala Białystok

W osiemnastej edycji Międzynarodowego Turnieju Asów, rozegranej w sobotę w hali Zespołu Szkół nr 6 w Białymstoku, badmintoniści gospodarzy z klubu UKS Hubal zajęli wszystkie pierwsze miejsca
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W sobotnim turnieju zarówno w singlach, deblach, jak i mikście wygrywali faworyci, najwyżej rozstawieni badmintoniści.

- W tym roku zawodnicy Hubala stanowią czołówkę krajową, więc można powiedzieć, że w turnieju wygrywali zarówno najlepsi badmintoniści naszego klubu, jak i w Polsce - mówi trener Hubala Białystok Waldemar Grzegorzewski. - Zawody te zawsze były uważane jako zamykające i podsumowujące sezon. Wszyscy chwalą sobie, że mogą na jego koniec pograć w Białymstoku o niezłe pieniądze, bo pula nagród to 15 tysięcy złotych, a potem na spotkaniu organizowanym przez prezesa Lecha Szargieja przy "małej czarnej" porozmawiać o przyszłości.

W rywalizacji singlowej zwyciężyli w sobotę zawodnicy Hubala. Najlepszą badmintonistką turnieju została Anna Narel po wygranej w finale z klubową koleżanką Alesią Zaytsevą. Wśród mężczyzn w walce o pierwsze miejsce Michał Rogalski pokonał w trzech setach Adriana Dziółkę.

- To był piękny pojedynek na zakończenie turnieju, w którym walczyli singliści numer jeden i dwa w Polsce, od kiedy Przemysław Wacha koncentruje się na grze podwójnej. Nasi badmintoniści nie odpuścili sobie, zagrali na pełnym gazie. Stworzyli widowisko na najwyższym poziomie - opisuje szkoleniowiec białostockiego klubu.

W deblu kobiet zwyciężyła para utworzona przez badmintonistki z dwóch klubów: Aleksandrę Walaszek z Technika Głubczyce i Nadię Ziębę z Hubala. Natomiast grę podwójną panów wygrali Robert Mateusiak i Michał Rogalski (obaj Hubal).

W mikście bezkonkurencyjny był reprezentacyjny duet Hubala Nadia Zięba/Robert Mateusiak, który w rankingu Międzynarodowej Federacji Badmintona plasuje się obecnie na siódmym miejscu na świecie.

- Powiem krótko: w finale ekstraklasy w Kępnie podczas pojedynku Nadii i Roberta z parą SKB Suwałki Anna Kobceva/Michał Łogosz prezes Szargiej spojrzał, usiadł i stwierdził: To jest naprawdę siódmy mikst świata - mówi Waldemar Grzegorzewski. - W sobotę w Turnieju Asów Nadia z Robertem znów pokazali klasę i nie dali szans innej naszej parze, Alesia Zaytseva/Adrian Dziółko.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Wyniki finałów XVIII Międzynarodowego Turnieju Badmintona "Victor-MTA 2013" o Puchar Prezydenta Białegostoku

Gra pojedyncza kobiet: Anna Narel (Hubal Białystok) - Alesia Zaytseva (Hubal) 21:18, 21:18.

Gra pojedyncza mężczyzn: Michał Rogalski (Hubal) - Adrian Dziółko (Hubal) 21:18, 12:21, 21:17.

Debel kobiet: Aleksandra Walaszek (Technik Głubczyce)/Nadia Zięba (Hubal) - Ewa Piotrowska/Edyta Tarasiewicz (obie Hubal) 21:9, 21:11.

Debel mężczyzn: Robert Mateusiak/Michał Rogalski (obaj Hubal) - Jacek Kołumbajew (AZS UW Warszawa)/Paweł Prądzyński (Kometa Sianów) 21:8, 21:14.

Mikst: Nadia Zięba/Robert Mateusiak (oboje Hubal Białystok) - Alesia Zaytseva/Adrian Dziółko (oboje Hubal Białystok) 21:10, 21:10.