Sport.pl

Wojewódzki finał Coca-Cola Cup rozstrzygnięty

Dziewczęta z Zespołu Szkół w Brańsku i chłopcy z Publicznego Gimnazjum nr 15 w Białymstoku wygrali Coca-Cola Cup 2013 w województwie podlaskim
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

O miano najlepszych w województwie podlaskim rywalizowało 16 drużyn chłopców i 8 dziewcząt. Finał został rozegrany na boiskach Miejskiego Ośrodka Szkolenia Piłkarskiego w Białymstoku.

Wśród drużyn męskich najlepsi okazali się reprezentanci Publicznego Gimnazjum nr 15 w Białymstoku, którzy w finale pokonali 2:0 zespół Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 7 w Suwałkach. Srebrni medaliści do ostatniego meczu przystąpili w osłabieniu po pechowej kontuzji swego kapitana.

Triumfatorzy zdobyli też obydwie nagrody indywidualne: tytuł króla strzelców przypadł Hubertowi Szychowskiemu, a za najlepszego bramkarza uznano Dawida Kowalika.

Natomiast wśród dziewcząt na najwyższym stopniu podium stanęły zawodniczki z Zespołu Szkół w Brańsku, które w emocjonującym finałowym spotkaniu pokonały 2:1 Gimnazjum nr 1 z Łap. Decydująca bramka padła w ostatnich sekundach meczu. Najwięcej goli w podlaskim finale zdobyła Julia Marcinkiewicz z Gimnazjum w Mońkach, a między słupkami najlepiej spisywała się bramkarka mistrzyń - Joanna Kołoszko.

Ale finał wojewódzki Coca-Cola Cup to nie tylko rozgrywki gimnazjalistów. W Strefie Aktywnego Życia na mieszkańców Białegostoku czekało wiele atrakcji. Młodzi kibice najchętniej spędzali czas, grając w siatko-nogę i żywe piłkarzyki. Adepci futbolu chętnie uczyli się zagrań piłkarskich, prezentowanych w strefie Roberta Lewandowskiego, ambasadora turnieju. W konkursie dla gimnazjów punkty dla swojej szkoły zdobywało kilkudziesięciu uczniów. Z kolei rodzice chętnie korzystali z możliwości porozmawiania z ekspertką z Polskiego Towarzystwa Dietetyki, która podpowiadała, jak dbać o dietę dzieci i młodzieży oraz jak zrównoważyć spożywane kalorie aktywnością fizyczną.

Zwycięzcy będą reprezentować swój region podczas finału krajowego Coca-Cola Cup, który odbędzie się 8 czerwca na Rynku Głównym w Krakowie.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: