Wigry uleg造 Pelikanowi υwicz w ko鎍闚ce

W sobotnim spotkaniu 32. kolejki grupy wschodniej II ligi suwalskie Wigry przegra造 u siebie z trzeci dru篡n tabeli, Pelikanem υwicz 1:2

Faworyt z υwicza ruszy w pierwszej po這wie spotkania do ataku, ale zast瘼uj帷y kontuzjowanego Karola Salika w bramce gospodarzy Patryk Sobolewski nie da si pokona. Wigry z kontr i po rzutach ro積ych tak瞠 pr鏏owa造 obj望 prowadzenie. Okazje na zdobycie gola mieli Tomasz Tuttas i Povilas Luksys, kt鏎y w 29. minucie poradzi sobie z przeszkadzaj帷ym mu pi趾arzami go軼i i z dystansu trafi w s逝pek.

Po przerwie szybko prowadzenie obj窸a jednak dru篡na walcz帷a o zaplecze ekstraklasy. Maciej Wyszogrodzki strza貫m g這w w 47. minucie pokona Sobolewskiego. Wigry szybko odpowiedzia造: Tomasz Tuttas w 53. minucie wykorzysta zamieszanie w polu karnym go軼i po rzucie ro積ym i doprowadzi do wyr闚nania. Kiedy wydawa這 si, 瞠 mecz sko鎍zy si podzia貫m punkt闚, w ko鎍owym fragmencie spotkania celnym trafieniem popisa si Rafa Kujawa.

Suwalski zesp馧 przegra 1:2, lecz ci庵le utrzymuje si na dwunastym, bezpiecznym miejscu w tabeli grupy wschodniej. W meczu z Pelikanem nie m鏬 wyst徙i pauzuj帷y za kartki Bartosz Widejko, za zmagaj帷y si z kontuzjami zawodnicy z podstawowej jedenastki - bramkarz Karol Salik, kt鏎y dozna urazu podczas pi徠kowego treningu, Mateusz Romach闚 (wszed w drugiej po這wie) oraz Kamil Lauryn - usiedli na 豉wce rezerwowych.

Do ko鎍a sezonu dru篡nie prowadzonej przez trenera Donatasa Venceviciusa pozosta造 ju tylko dwa spotkania: za tydzie na wyje寮zie z kolejnym zespo貫m z czo堯wki, Resovi, oraz 15 czerwca w Suwa趾ach z walcz帷 o utrzymanie Stal Rzesz闚.

Wi璚ej informacji na bialystok.sport.pl

Wigry Suwa趾i - Pelikan υwicz 1:2 (0:0)

Strzelcy bramek: Tomasz Tuttas (53.) - Maciej Wyszogrodzki (47.), Rafa Kujawa (78.).

Wigry: Sobolewski - Grudzi雟ki (69. Romach闚), Karankiewicz, Wenger, S這wicki (20. So這wiej) - Pomian (78. Makaradze), Dr庵owski, Atanackovi, Luksys, Tarnowski - Tuttas .

Pozosta貫 spotkania 32. kolejki

Sobota: Siarka Tarnobrzeg - 安it Nowy Dw鏎 Mazowiecki 0:0, Wis豉 Pu豉wy - Stal Rzesz闚 1:0, Resovia - Wis豉 P這ck 0:3, Radomiak Radom - Puszcza Niepo這mice 0:1, Unia Tarn闚 - Stal Stalowa Wola 0:1.

Niedziela: Znicz Pruszk闚 - Motor Lublin (godz. 12), Concordia Elbl庵 - Olimpia Elbl庵, Garbrania Krak闚 - Pogo Siedlce (15).