700 tys. dolarów do zgarnięcia. Polacy grają w turnieju w Indonezji

Robert Mateusiak i Nadia Zięba bez większych problemów pokonali pierwszych rywali w prestiżowym turnieju rozgrywanym w Indonezji
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Zawody Djarum Indonesia Open 2013, pula nagród 700 tys. dolarów, są jednymi z najbardziej prestiżowych, jeżeli chodzi o badminton.

W poniedziałek o awans do turnieju głównego walczył debel Adam Cwalina/Przemysław Wacha (SKB Litpol-Malow Suwałki/Technik Głubczyce). Polska para odpadła już w pierwszej rundzie eliminacji. Nasz duet przegrał 0:2 (19:21, 18:21) z gospodarzami zmagań Wahu Pankaryanira/Ade Yusuf. Nie oznacza to jednak, że w turnieju zabraknie debla z Polski. Inny głubczycko-suwalski duet (Wojciech Szkudlarczyk/Łukasz Moreń) nie musiał bowiem przebijać się przez eliminację, w środę czeka go pierwszy mecz.

We wtorek zmagania rozpoczął z kolei nasz najlepszy mikst. Robert Mateusiak i Nadia Zięba, którzy w Djarum Indonesia Open 2013 są rozstawieni z numerem siódmym, w pierwszym spotkaniu pokonali 2:0 (21:18, 21:18) parę Danny Bawa Chrisnanta/Yu Yan Vanessa Neo. Tym samym duet Hubala Białystok awansował do drugiej rundy zmagań.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl