Wigry meczem w Suwałkach ze Stalą zakończą sezon i już myślą o przyszłości

Wigry zakończą w sobotę (godz. 17) rozgrywki w grupie wschodniej piłkarskiej II ligi spotkaniem przed własną publicznością ze Stalą Rzeszów. Suwalska drużyna ma już zapewnione utrzymanie. Czy awansuje w tabeli z trzynastego na jedenaste miejsce?
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Wigry przed spotkaniem kończącym sezon mają już licencję i zapewnione w sportowej walce utrzymanie w grupie wschodniej piłkarskiej II ligi. Piłkarzy czeka teraz ostatni pojedynek w lidze ze Stalą Rzeszów, w którym zwycięstwo może przynieść im awans z trzynastej na jedenastą lokatę, a działacze organizują się, aby w przyszłym sezonie zespół i klub funkcjonował sprawniej. We środę na walnym zebraniu członków Wigier wybrany nowy zarząd, który w piątek podejmie m.in. decyzję o tym, kto będzie pełnił funkcję prezesa klubu.

Czy w przyszłym sezonie II-ligowy zespół poprowadzi dalej trener Donatas Vencevicius?

- W piątek podczas wspomnianego spotkania zarządu chcemy, aby nowi jego członkowie zapoznali się z tym, jaką strategię przedstawił nam wcześniej szkoleniowiec - mówi Dariusz Mazur, dotychczasowy prezes Wigier i członek nowego zarządu suwalskiego klubu. - Jeżeli dojdziemy do porozumienia, a myślę, że tak się stanie, to trener zostanie. Donatas Vencevicius pokazał, kiedy wiosną dostał kilku nowych, wartościowych zawodników, że potrafi prowadzić zespół, który w rundzie rewanżowej prezentował się nieźle, a w niektórych spotkaniach bardzo dobrze. Było widać, że gra się układa. Uważam, że powinniśmy drużynę jeszcze wzmocnić i dać szansę trenerowi, żeby wykazał się lepszymi wynikami, bo trudno wymagać w przyszłym sezonie osiągnięcia miejsca w pierwszej trójce, jeśli, tak jak przed jesienią, ściąga się piłkarzy z niższych klas. Efektem było tylko trzynaście punktów zdobytych w pierwszej części II-ligowych rozgrywek. Teraz chcemy tego uniknąć.

Władze Wigier prowadzą już negocjacje z piłkarzami obecnej kadry, aby pozostali w klubie.

- Mamy już porozumienie, aby następny nasz zawodnik, Kamil Wenger, o dwa lata przedłużył kontrakt - informuje Dariusz Mazur. - A w piątek przeprowadzimy kolejne rozmowy. Nie chcemy niczego zaniedbać. Naszym celem jest zbudowanie budżetu na przyszły sezon i znalezienie wzmocnień. Wiadomo, że można zatrudnić świetnych piłkarzy, trzeba tylko na ten cel wygospodarować pieniądze.

Po sobotnim meczu ze Stalą Rzeszów sztab szkoleniowy i zawodnicy Wigier dostaną dwutygodniowy urlop, a działaczy czeka intensywna praca, żeby do okresu przygotowawczego przed następnym sezonem zespół przystąpił w optymalnym składzie i trenował w jak najlepszych warunkach.

- Na 13 lipca zaplanowana jest przedwstępna runda Pucharu Polski. My chcielibyśmy swoje spotkanie w niej przełożyć, gdyż organizujemy w podobnym terminie pożegnalny mecz Daniela Ołowniuka: 14 lipca z I-ligowym Stomilem Olsztyn. Reszta sparingów jest w trakcie ustalania - mówi prezes poprzedniego zarządu Wigier.

W pojedynku ze Stalą Rzeszów nie wystąpi ze względu na kontuzję pierwszy bramkarz Wigier Karol Salik.

- Uraz nie okazał się aż tak groźny. Karol był na konsultacjach lekarskich. Kontuzję trzeba do końca wyleczyć, dlatego nasz bramkarz nie zagra ze Stalą, ale myślę, że przygotowania do nowego sezonu rozpocznie zgodnie z planem z całym zespołem - stwierdza Dariusz Mazur.

Ostatnie spotkanie w ligowych rozgrywkach sezonu Wigier zbiegnie się ze zorganizowanym w Suwałkach benefisem byłego bramkarza reprezentacji Polski Wojciecha Kowalewskiego, na którym obecność zapowiedział m.in. prezes PZPN-u Zbigniew Boniek.

- Gramy w sobotę mecz ze Stalą Rzeszów w terminie narzuconym przez związek. Nie jest on częścią benefisu Wojciecha Kowalewskiego. To dwie różne imprezy, ale być może na fragmentach naszego spotkania pojawi się prezes Boniek. My gramy po prostu o jedenaste miejsce w II lidze i musimy je wywalczyć - kończy członek nowego zarządu Wigier Suwałki.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Spotkania 34. kolejki

Sobota: Wigry Suwałki - Stal Rzeszów, Pelikan Łowicz - Olimpia Elbląg, Wisła Puławy - Puszcza Niepołomice, Concordia Elbląg - Motor Lublin, Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola, Unia Tarnów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki, Garbarnia Kraków - Wisła Płock, Siarka Tarnobrzeg - Resovia (wszystkie spotkania o godz. 17).

Mecz rozegrany awansem w środę: Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 1:0.

Tabela II ligi1. Wisła Płock336957:25
2. Puszcza Niepołomice336758:33
3. Pelikan Łowicz336244:25
4. Resovia335738:26
5. Wisła Puławy335340:29
6. Znicz Pruszków345037:34
7. Olimpia Elbląg334823:15
8. Pogoń Siedlce344844:38
9. Radomiak Radom334643:42
10. Stal Stalowa Wola334428:33
11. Stal Rzeszów333934:32
12. Unia Tarnów333838:50
13. Wigry Suwałki333632:39
14. Motor Lublin333541:51
15. Garbarnia Kraków333437:63
16. Świt Nowy Dwór M.333033:49
17. Siarka Tarnobrzeg332935:53
18. Concordia Elbląg332822:47