Donatas Vencevicius zostaje w Wigrach. "Nie wiedziałem, że są w klubie takie deklaracje"

W sobotę Wigry wysoko pokonały w Suwałkach Stal Rzeszów. Po zwycięstwie 4:0 w ostatniej kolejce rozgrywek grupy wschodniej piłkarskiej II ligi zespół prowadzony przez Donatasa Venceviciusa wspiął się na 11. miejsce w tabeli

Wszystkie bramki gospodarze zdobyli w drugiej połowie. Na prowadzenie wyprowadził Wigry Dawit Makaradze w 61. minucie, a później na listę strzelców wpisali się jeszcze: Mateusz Romachów, Adam Pomian i Patryk Gondek.

- Byliśmy w sobotę dużo lepszą drużyną - mówi szkoleniowiec Wigier, Donatas Vencevicius. - Piłka nożna jest jednak na tyle nieprzewidywalna, że mimo naszej przewagi w pierwszej połowie mogliśmy przegrywać po kontrach Stali Rzeszów. Rywale stworzyli dwukrotnie sytuacje sam na sam z Patrykiem Sobolewskim, ale ich nie wykorzystali. Gra w drugiej części spotkania toczyła się już jednak do jednej bramki. Chwała chłopakom, że nie zlekceważyli tego meczu.

Ze Stalą nie mogli zagrać kontuzjowani Karol Salik i Povilas Luksys oraz pauzujący za kartki Tomasz Tuttas, najlepszy strzelec zespołu, a w trakcie sobotniego spotkania urazu doznał również Aleksandar Atanacković i musiał zostać zmieniony w 26. minucie przez Kamila Lauryna.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu i porażce Unii Tarnów ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, suwalska drużyna awansowała z trzynastego na jedenaste miejsce w tabeli. Tym wynikiem zakończyła rywalizację w sezonie 2012/13. Piłkarze dostaną teraz urlopy, aby spotkać się znów 1 lipca, przygotowując się do następnej edycji rozgrywek i występów latem w Pucharze Polski. Czy trenował ich będzie nadal Donatas Vencevicius, zgodnie z piątkową zapowiedzią prezesa Wigier, Dariusza Mazura?

- Nie wiedziałem, że są w klubie takie deklaracje. Oczywiście, jestem gotowy przyjąć propozycję prowadzenia Wigier w następnym sezonie. Jestem optymistą. Drużyna, która walczyła w II lidze wiosną, może zaprezentować się jeszcze lepiej w przyszłej edycji rozgrywek - mówi Donatas Vencevicius.

Wigry Suwałki - Stal Rzeszów 4:0 (0:0)

Strzelcy bramek: Dawit Makaradze (61.), Mateusz Romachów (71.), Adam Pomian (84.), Patryk Gondek (88.).

Wigry: Sobolewski - Sołowiej (66. Pomian Ż), Wenger, Karankiewicz, Widejko (79. Gondek) - Romachów (84. Pilichowski), Tarnowski, Drągowski, Baranowski, Atanacković (26. Lauryn) - Makaradze.

Pozostałe spotkania 34. kolejki

Sobota: Pelikan Łowicz - Olimpia Elbląg 3:2, Wisła Puławy - Puszcza Niepołomice 2:3, Concordia Elbląg - Motor Lublin 3:0, Radomiak Radom - Stal Stalowa Wola 0:0, Unia Tarnów - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1, Garbarnia Kraków - Wisła Płock 2:2, Siarka Tarnobrzeg - Resovia 1:2.

Mecz rozegrany awansem w środę: Znicz Pruszków - Pogoń Siedlce 1:0.