Polskie sztafety z minimum na mistrzostwa świata

Żeńska i męska sztafeta 4x100 metrów podczas 59. memoriału Janusza Kusocińskiego w Szczecinie uzyskały minimum na mistrzostwa świata w Moskwie. W składzie męskiej czwórki pobiegł zawodnik Podlasia Białystok Kamil Kryński.

Sztafeta w składzie Kryński, Robert Kubaczyk, Kamil Masztak i Artur Zaczek wygrała z czasem 38,96 s. Minimum na mistrzostwa świata w Moskwie wynosi 39,00 s. W sztafecie do lat 23, która z czasem 39,15 s zajęła drugie miejsce, pobiegł inny sprinter Podlasia Kamil Supiński.

Obaj zawodnicy białostockiego klubu startowali także indywidualnie. Kryński na 200 metrów po raz drugi w sezonie przegrał z Karolem Zalewskim z AZS-u Olsztyn. W Szczecinie Zalewski wygrał bieg z wynikiem 20,79 s, a Kryński był czwarty - 21,03 s.

Natomiast Supiński na 100 metrów był trzeci w swojej serii. Jego wynik 10,73 s był piątym z dwóch serii zawodów.

Również panie w biegu rozstawnym uzyskały minimum na Moskwę. Marika Popowicz, Weronika Wedler, Marta Jeschke i Martyna Opoń wygrały z czasem 43,64 s.

Druga była sztafeta do lat 23, w której pobiegły trzy zawodniczki Bojar Białystok: Ayla Kisiel, Klaudia Konopko i Magda Malinowska. Czas sztafety młodzieżowej to 45,88 s.

Trzecie miejsce na 800 metrów zajęła Paulina Miekiewicz z Podlasia. Zawodniczka ustanowiła rekord życiowy - 2:07,22 min.

Czwarty na 1500 metrów był Damian Roszko z Podlasia - 3:48,05 min.

W silnie obsadzonym konkursie rzutu młotem Wojciech Nowicki także z Podlasia zajął dziewiąte miejsce z odległością 74,76 m. Wygrał Węgier Krisztian Pars z najlepszym rezultatem w tym roku na świecie - 81,02 m. Najlepszy z Polaków był Paweł Fajdek z Agrosu Zamość (79,99 m), a Szymon Ziółkowski z AZS-u Poznań zajął piąte miejsce (78,79 m).