Czarni Radom i BBTS Bielsko-Biała nie powalczą ze Ślepskiem

W edycji 2013/14 I ligi siatkarze Ślepska Suwałki nie będą musieli rywalizować z najsilniejszymi zespołami zakończonego sezonu, Czarnymi Radom i BBTS-em Bielsko Biała, które zaproszono do elity.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

We wtorek rada nadzorcza Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej postanowiła o poszerzeniu rozgrywek PlusLigi w przyszłym sezonie o Czarnych Radom i BBTS Bielsko-Biała i, jak informuje oficjalny portal PLPS, decyzja ta ma zostać zatwierdzona w czwartek. Kto zastąpi te zespoły w I lidze?

- Rozesłaliśmy pisma do spadkowiczów, AZS-u UAM Poznań i Energetyka Jaworzno, oraz do dwóch drużyn z finałowego turnieju II-ligowców o awans o klasy wyższej, TKS-u Tychy i AGH 100RK AZS Kraków, które zajęły w nim trzecią i czwartą pozycję, z pytaniem, czy zgłaszają one chęć gry w I lidze w sezonie 2013/14 - mówi referent w wydziale rozgrywek PZPS Mariusz Nowakowski. - Jeśli taką chęć wyrażą więcej niż dwa zespoły, to wtedy o tym, kto wystąpi w przyszłym sezonie na zapleczu PlusLigi, zdecyduje najprawdopodobniej losowanie. Musimy jednak poczekać też do 10 lipca na zgłoszenia innych drużyn, które zapewniły sobie udział w rozgrywkach w sportowej rywalizacji. Po tej dacie ostatecznie okaże się, jakie ekipy zagrają w I lidze w następnym sezonie.

W rozgrywkach występował będzie nadal przyjmujący Jakub Peszko, jednak nie w barwach Ślepska, tak jak w sezonie 2012/13, ale beniaminka rozgrywek Avii Świdnik. Decyzja siatkarza nie wiąże się z brakiem porozumienia w sprawie kontraktu. Decydowały o niej sprawy osobiste.

- Jakub Peszko wybrał Avię Świdnik, beniaminka I ligi, gdyż będzie mu łatwiej pogodzić grę ze studiami w Rzeszowie - informuje portal Slepsksuwalki.pl.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Prawdopodobne zestawienie zespołów w I lidze siatkarzy sezonu 2013/14: Cuprum Lubin, Pekpol Ostrołęka, Camper Wyszków, Banimex Będzin, Ślepsk Suwałki, Kęczanin Kęty, Jadar Siedlce, Stal Nysa, Avia Świdnik, KS Milicz i dwa z czterech zespołów: AZS UAM Poznań, Energetyk Jaworzno, TKS Tychy, AGH 100RK AZS Kraków.