Suwalskie Wigry poznały rywala w Pucharze Polski

W sobotę w finale okręgowego Pucharu Polski w województwie pomorskim Cartusia Kartuzy pokonała 1:0 Kaszubię Kościerzyna. Zwycięzca tego pojedynku będzie 13 lipca przeciwnikiem II-ligowych Wigier Suwałki w rundzie przedwstępnej pucharowych rozgrywek na szczeblu centralnym
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Cartusia, która w ubiegłym sezonie zajęła piąte miejsce w pomorsko-zachodniopomorskiej grupie III ligi, będzie gospodarzem pojedynku z suwalskim zespołem.

Jeśli Wigry odniosą zwycięstwo nad pomorskim III-ligowcem, w następnej rundzie Pucharu Polski spotkają się 17 lipca ze zwycięzcą meczu Znicz Pruszków - Unia Tarnów. Obie te drużyny rywalizowały z zespołem z Suwałk w poprzedniej edycji rozgrywek grupy wschodniej II ligi (Znicz zajął szóstą lokatę, Unia uplasowała się na 12. miejscu, tuż przed Wigrami, ale została zdegradowana, gdyż nie uzyskała licencji).

Przypomnijmy, że Wigry Suwałki już w poniedziałek rozpoczną przygotowania do występów w sezonie 2013/14 w Pucharze Polski i II lidze, której inauguracyjną kolejkę zaplanowano na ostatni weekend lipca. W sobotę (godz. 11) podopieczni trenera Donatasa Venceviciusa rozegrają w Suwałkach pierwszy sparing z III-ligowym Płomieniem Ełk.

Więcej informacji na bialystok.sport.pl

Więcej o: