Wigry Suwałki testują przed ligą i trenują przed meczem w Pucharze Polski

Prowadzony przez trenera Donatasa Venceviciusa suwalski II-ligowiec przygotowania do sezonu może mieć wypełnione spotkaniami w Pucharze Polski. Już w sobotę (godz. 17) w rundzie przedwstępnej tych rozgrywek Wigry zmierzą się w Kartuzach z III-ligową drużyną z tego kaszubskiego miasta
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W ubiegły weekend suwalski zespół pokonał 3:0 w pierwszym sparingu Płomień Ełk po bramkach Marcina Tarnowskiego, Kamila Wengera i Tomasza Sawickiego. Teraz przygotowuje się nie tylko do rozpoczęcia 27 lipca zmagań w II lidze, ale także do sobotniego meczu z Cartusią (pomorska-zachodniopomorska grupa III ligi) w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski.

- Nie po to jedziemy do Kartuz szmat drogi, wyjeżdżamy już w piątek, żeby nie traktować tego pojedynku poważnie, choć udajemy się w podróż praktycznie "gołą" jedenastką - mówi prezes Wigier Suwałki Dariusz Mazur. - Ale nie dlatego, że lekceważymy Puchar Polski. Nie mamy potwierdzonych piłkarzy, których testujemy, a do tego dochodzą uroczystości ślubu jednego z naszych zawodników Przemysława Makarewicza, który z oczywistego względu został zwolniony z obowiązku występu w sobotę. Mimo wszystko jedziemy na Kaszuby po to, aby wygrać, choć będzie ciężko, bo Cartusia to jeden z czołowych zespołów pomorskiej III ligi.

Jeśli Wigry uzyskiwałyby awans w kolejnych rundach, w Pucharze Polski zagrałyby w tym miesiącu trzykrotnie: po sobotniej potyczce z Cartusią zmierzyłyby się 17 lipca ze zwycięzcą spotkania Znicz Pruszków - Unia Tarnów, a 24 lipca z I-ligowym GKS-em Katowice, szczebel przed dołączeniem do rozgrywek zespołów z ekstraklasy.

Wigry, na niespełna trzy tygodnie przed inauguracją II ligi, testują obecnie trzech zawodników - Bartłomieja Dołubiznę, Tomasza Ćwiela i Kamila Wilka, ale do grona sprawdzanych zawodników mają wkrótce dołączyć następni.

- W najbliższych dniach zapadną decyzje, czy wspomniani piłkarze pozostaną z nami, ale nie zdążymy ich i tak zatwierdzić na sobotni mecz w Pucharze Polski. Z tego, co wiem, będą oni sprawdzani przez trenera Venceviciusa dzień później w sparingu z I-ligowym Stomilem Olsztyn, który będzie zarazem pożegnaniem piłkarskim Daniela Ołowniuka. Mecz ten rozpocznie się w Suwałkach o 19.47. To symboliczna dla klubu data - mówi Dariusz Mazur.

Były napastnik Wigier zajmuje się teraz koordynowaniem szkolenia dzieci i młodzieży w suwalskim klubie, a obecny II-ligowy zespół przed startem nowego sezonu będzie jeszcze wzmacniany.

- Szukamy młodzieżowców, piłkarzy urodzonych w 1993 roku i wcześniej, oraz napastnika, bo nie będzie już z nami Povilasa Luksysa. Rozmawialiśmy z Mateuszem Broziem [ostatnio Garbarnia Karków - red.] i złożyliśmy mu konkretną ofertę, ale on z jej nie skorzystał, więc rozglądamy się dalej. We wtorek ze zgrupowania gruzińskiej reprezentacji młodzieżowej wrócił Dawit Makaradze, więc w najbliższych spotkaniach pucharowych i sparingowych, będziemy mieli już jednego piłkarza więcej - mówi prezes Wigier Suwałki.

Oprócz występów w Pucharze Polski (miejmy nadzieję, że niejednego) oraz niedzielnego sparingu ze Stomilem Olsztyn, zespół z Suwałk planuje jeszcze mecz kontrolny z drugą drużyną Legii Warszawa w Bartoszycach (21 lipca) przed startem rozgrywek w grupie wschodniej II ligi. Wigry Suwałki zainaugurują je spotkaniem na własnym obiekcie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 27 lipca (godz. 19).

Więcej informacji na bialystok.sport.pl